Hokejový klub HC Štika Rosice

Krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje – sezóna 2017/2018

titulka_2017

Hokejové léto vrcholí a náš tým se již opět připravuje na nový ročník Krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje. Děkujeme za podporu ze strany radnice našeho města Rosice! Letos budeme, po obnovení ligového hokeje v Rosicích, hrát již pátou ligovou sezónu!

Náš hokejový klub se postaral o to, že plakáty s dravou štikou se opět budou vylepovat v hokejových baštách téměř po celé Moravě. Opakovaně můžeme hrdě prohlásit, že se nám podařilo obnovit hokejové tradice a od ligové sezóny 2013/2014 chodí fanoušci v Rosicích opět na mužský hokej.

Náš hokejový klub se stal nedílnou součástí společenského života našeho města.

Letošní hokejové léto je plné změn. Po mnoha letech byla zrušena liga juniorů České republiky a tak došlo k uvolnění velkého množství mladých hráčů do mužských hokejových soutěží. S napětím budeme očekávat, jak a zda se tato skutečnost projeví na kvalitě letošního ročníku naší KLM.

S malou radostí přivítali také příznivci hokeje ukončení působení v mužském hokeji nedalekého týmu HC Technika Brno. Smutný úbytek druholigových týmů na Jižní Moravě (v minulé sezóně skončila druhá liga také v Břeclavi) tak paradoxně na druhé straně nahrává vyšší sledovanosti naší soutěže, neboť naši krajskou ligu hraje nyní velké množství týmů, které ještě v nedávné minulosti běžně působili ve vyšších ligových soutěžích. I v letošním ročníku se budeme opírat jednak o odchovance bývalého HCM Slovan Rosice, ale také o studenty brněnských vysokých škol, kteří ve svých městech hráli v mládežnických ligových či extraligových týmech a při náročném studiu mají zájem pokračovat ve svém oblíbeném ledním hokeji. Blízkost a dostupnost Rosic od našeho krajského města nám poskytuje zázemí pro zajišťování kvalitních hráčů a umožňuje pravidelné doplňování týmu. Hlavními trenéry našeho mužstva i pro letošní sezónu zůstávají rosický patriot Vítězslav Hájek a bývalý vynikající extraligový hokejista Zdeněk Balabán.