Unileasing - váš osobní partner pro leasing

Hokejový klub HC Štika Rosice

Erb města Rosic bude opět k vidění v zápasech Krajské ligy 2016/2017

Krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje 2016/2017 se blíží a bude opět za účasti našeho ligového týmu.

Těšíme se na krásné hokejové zápasy na našem zimním stadiónu a byli bychom velmi rádi, kdybychom našim fanouškům přinesli trošku více radosti než v minulé sezóně.

Novodobá tradice ligového hokeje v Rosicích bude letošní sezónou mít již čtvrtý díl! Při obnovení ligového hokeje v Rosicích v sezóně 2013/2014 bylo našim hlavním cílem obnovit zpřetrhané hokejové tradice a můžeme dnes s hrdostí říci, že se nám to podařilo.

Je dobré si připomenout, jak jsme v předcházejících třech ročnících v základní části skončili. V prvním ligovém ročníku jsme obsadili 12. místo (skóre 86:135, 19 bodů), ve druhém ligovém ročníku v sezóně 2014/2015 jsme obsadili 8. místo (skóre 77:88, 36 bodů) a v loňském ročníku obsadili 9. místo (skóre 78:123, 19 bodů). Pro letošní rok si nedáváme žádný konečný cíl, ale rádi bychom se pohybovali v horních částech tabulky a probojovali se do play-off. I v letošním ročníku budeme amatérský (převážně juniorský a univerzitní) tým. Tak, jak v předcházejících letech převážnou většinu našeho kádru budou tvořit studenti brněnských vysokých škol a junioři ze spřáteleného týmu HC Warrior Brno. Z velké části se také budeme opírat o odchovance bývalého HCM Slovan Rosice (pro zajímavost v loňské sezóně jsme vyzkoušeli 14 odchovanců rosického hokeje!). Největší výhodou našeho týmu je naše poloha nedaleko krajského města Brna, zde žije mnoho studentů, kteří prošli extraligovými či ligovými juniorskými týmy a chtějí při náročném vysokoškolském studiu v hraní nadále pokračovat. Jako hlavní trenéři nadále zůstávají pánové Vítězslav Hájek a Zdeněk Balabán.

Krajská liga se během posledních tří ligových ročníků neuvěřitelně posunula vpřed. Z velké části je to dáno tou skutečností, že z ekonomických důvodů mnoho skvělých hokejistů velmi brzy opustí kluby první nebo druhé hokejové ligy a dá přednost najít si dobrou civilní pracovní pozici, neboť uživit se hokejem je stále obtížnější. A krajská liga většině těchto hráčů umožní pokračovat v jejich oblíbené hře.  Ke kvalitě krajské ligové soutěže vedle velkého množství mladých hráčů přispívá tedy také ta skutečnost, že téměř v každém týmu nastupují bývalý extraligový či ligový hokejisté, pro které se hokej stal nedílnou součástí svého života a nemohou bez hokeje zůstat i po skončení profesionální kariéry.

Nadále máme zájem ve spolupráci s obcemi našeho regionu KAHAN o obnovení hokejové přípravky pro nejmladší hráče. Bohužel ekonomická podpora ze strany tohoto regionu je zatím velmi malá a není v našich ekonomických silách zajistit z vlastních zdrojů jak chod mužstva dospělých, tak i hokejovou přípravku. Svůj cíl však nevzdáváme a věříme, že se nám v krátké době podaří dosáhnout tohoto kroku.

Erb města Rosice a jména našich sponzorů na našich webových stránkách či na dresech našeho klubu nás zavazují k poctivému a odpovědnému přístupu ve všech zápasech po celou sezónu. Věříme, že i v letošním roce v domácích zápasech budou mít naši fanoušci radost z ligového hokeje a společně se těšíme na další ligový ročník.