Hokejový klub HC Štika Rosice

Krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje – sezóna 2019/2020

Náš hokejový klub bude i v letošním roce hrát krajskou ligu mužů, letošní ročník bude již sedmá hokejová sezóna od návratu Rosic na hokejovou mapu České republiky (do KLM jsme se vrátili v sezóně 2013/2014). Díky podpoře ze strany města Rosice a díky podpoře našich partnerů se lední hokej stal nedílnou součástí společenského života našeho města. Také letos budeme hrát tuto kvalitní hokejovou soutěž, která svým názvem přesně neodpovídá rozsahu regionů, které pod tuto soutěž patří. Naší skupinu KLM hrají v současné době týmy ze čtyř krajů České republiky (z Jihomoravského kraje, ze Zlínského kraje, z Olomouckého kraje a z kraje Vysočina).

Také v letošním ročníku budeme do týmu zapracovávat hráče juniorského věku z brněnských ligových klubů a také se budeme opírat o odchovance původního rosického mládežnického týmu HCM Slovan Rosice. Stejně jak v předcházejících letech, tak i v letošním roce z velké míry budeme opět studentským týmem. Není žádným tajemstvím, že v předcházejících pěti ligových ročnících v našem klubu hrála spousta odchovanců ligových a extraligových juniorských týmů, tedy mladých hráčů, kteří odešli studovat na brněnské vysoké školy a měli zájem nadále hrát kvalitní ligový hokej při studiu. Náš hokejový klub (v dosahu brněnské  dopravy) těží z obrovské výhody, kterou je malá vzdálenost od krajského města Brna, nabízíme studentům možnost hrát téměř v Brně (bez nutnosti zdlouhavého cestování) krajský ligový hokej. Na základě této skutečnosti náš hokejový klub uzavřel pro letošní sezónu dohodu s hokejovým klubem VSK Technika Brno, díky které budou mladí junioři z tohoto klubu zkoušet své hokejové dovednosti mezi muži v našem hokejovém klubu.