Hokejový klub HC Štika Rosice

Krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje – sezóna 2018/2019

titulka_2017

Čas běží neuvěřitelné rychle, hokejové prázdniny jsou velmi krátké a přípravy na nový ligový ročník jsou v plném proudu. Pro fanoušky rosického hokeje je určitě potěšitelné, že od sezóny 2013/2014 náš hokejový tým nechyběl v žádném ročníku čtvrté nejvyšší hokejové soutěže (KLM).

Také letos budeme hrát tuto kvalitní hokejovou soutěž, která svým názvem přesně neodpovídá rozsahu regionů, které pod tuto soutěž patří. Naší skupinu KLM hrají v současné době týmy ze čtyř krajů České republiky (z Jihomoravského kraje, ze Zlínského kraje, z Olomouckého kraje a z kraje Vysočina).

Letošní ligový ročník 2018/2019 bude tedy již šestým ročníkem v řadě s účastí rosického hokejového klubu. Díky velmi dobré podpoře ze strany města Rosice se náš hokejový klub stal nedílnou součástí společenského života tohoto krásného města.

Také v letošním ročníku budeme do týmu zapracovávat hráče juniorského věku z brněnských ligových klubů a také se budeme opírat o odchovance původního rosického mládežnického týmu HCM Slovan Rosice. Stejně jak v předcházejících letech, tak i v letošním roce z velké míry budeme opět studenským týmem. Není žádným tajemstvím, že v předcházejících pěti ligových ročnících v našem klubu hrála spousta odchovanců ligových a extraligových juniorských týmů, tedy mladých hráčů, kteří odešli studovat na brněnské vysoké školy a měli zájem nadále hrát kvalitní ligový hokej při studiu. Náš hokejový klub (v dosahu brněnské  dopravy) těží z obrovské výhody, kterou je malá vzdálenost od krajského města Brna, nabízíme studentům možnost hrát téměř v Brně (bez nutnosti zdlouhavého cestování) krajský ligový hokej.

Ve všech předchozích pěti ligových ročnících jsme měli dva hlavní trenéry – rosického patriota pana Vítězslava Hájka a bývalého vynikajícího extraligového hokejistu pana Zdeňka Balabána. Oba tito zkušení lodivodi zůstávají jako hlavními trenéry i pro letošní ligový ročník.

Obvykle píšeme v posledních letech o tom, že hokejové léto je plné organizačních změn ve struktuře hokejových soutěží. Také v letošní hokejové sezóně tomu bude podobně. Na celostátní úrovni došlo ke zrušení extraligy juniorů (liga juniorů byla zrušena již loni). Od letošního roku se liga a extraliga mladšího dorostu bude jmenovat liga a extraliga dorostu, podobně extraliga a liga staršího dorostu se přejmenovala na ligu a extraligu juniorů. Hokejový svaz se tak vrátil po několika letech k osvědčené dvoustupňové struktuře v mládežnických soutěžích (kategorie dorost a junioři). O tom jaké budou změny v organizaci mužských soutěžích od třetí nejvyšší soutěže (celostátní druhá liga), čtvrté nejvyšší hokejové soutěže (KLM), páté nejvyšší hokejové soutěže (KSM) či bude-li dokonce někde fungovat i šestá nejvyšší hokejová soutěž (okresní liga) vás budeme průběžně informovat v našich aktualitách. Děkujeme všem sponzorům, městu Rosice i fanouškům našeho klubu za přízeň a těšíme na pěkné hokejové zážitky na rosickém zimním stadiónu.