boskovice

HC Štika Rosice  – Minerva Boskovice

stika_mala  2:7  boskovice

Třetiny: 0:0, 2:5, 0:2

Branky: T. Krejčí (Hakl, Buhaj), T. Krejčí (Hakl, Buhaj) – Tůma, Skácel 2x, Maksa, Matouš, Holub, Bednář (trestné střílení)

Vyloučení, využití, oslabení: 7:13, 1:2, 0:1

Sestava Rosice: Zavadil (Nos), Huml, Máša, Pospíšil, Hemala, Galatík, Vyhnalík, Dobšák, Krobauer, T. Krejčí, Král, Hakl, Novotný, Majola, Buhaj

Sestava Boskovice: Chvátal, Brba, Fabiánek, Surý, Maksa, Holub, Skácel, Zvolánek, Surý, Hnilička, Bednář, Theimer, Hrazdil, Matouš, Veselý, Pelikán, Tůma

K dnešnímu utkání vzhlíželi všichni fanoušci rosického týmu s očekáváním, zda Štiky potvrdí herní vzestup z posledních dvou zápasů (s Kroměříží a Uherský Ostrohem). Na rosický led přijela Minerva, se kterou jsme sehráli v Boskovicích velmi povedené utkání (info zde). Ale odveta se hostům povedla v míře více než bohaté.

V první třetině se hrál krásný hokej. Oba týmy předvedly celoplošné bruslení a útočnou hru vycházející ze zajištěné obrany. V této části hry jsme byli lepším týmem, bohužel se nám nepodařilo proměnit několik slibných příležitostí, ale herní projev domácích sliboval brankově nadějné utkání, takže se fanoušci rosického týmu dívali do dalšího průběhu zápasu s nadějí.

Jenže ve druhé třetině se hra rozkouskovala, což začalo více vyhovovat hráčům Minervy, kteří po dvou a půl minutách otevřeli skóre zápasu. Ale herně nabuzení domácí se ihned do svého soupeře opřeli a po necelé minutě srovnal Tomáš Krejčí. A aby toho nebylo málo, tak za dvě minuty stejný hráč otočil skóre ve prospěch domácího týmu. Jenže za další dvě minuty bylo opět srovnáno a začínalo se od začátku. Pak přišel pětiminutový trest (doprovázený odchodem do kabin) pro Jirku Vyhnalíka a soupeři se v této početní výhodě podařilo dvakrát prostřelit Honzu Zavadila. A když před koncem třetiny dali hosté branku při vlastním oslabení, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Ve třetí třetině se Štiky ještě pokusily o obrat zápasu, jenže Minerva si průběh zkušeně pohlídala a dokonce svůj náskok zvýšila v polovině zápasu a pět minut před koncem (z trestného střílení). Závěr zápasu byl nervózní z obou stran, došlo k několika šarvátkám.

V zápase bylo vidět herní zlepšení rosického týmu, ale soupeři stačila nabídnutá pětiminutová přesilovka, kterou zkušeně proměnil v rozhodující moment utkání. V první a částečně i třetí třetině jsme produkovali pěkný hokej, ovšem doprovázený velkým množstvím neproměněných příležitostí. Doufejme, že vánoční přestávka pomůže týmu zlepšit i tuto činnost, protože začíná nadstavbová část a s ní boj o ply-off.

Co píše o utkání web soupeře si můžete přečíst zde.