Dynamiters Blansko – HC Štika Rosice

Branky:??? – Hakl, Hájek

Vyloučení, využití, oslabení: –

Sestava Blansko: –

Sestava Rosice: Nos (Čížek), Pospíšil, Hemala, Řeřucha, Galatík, Máša, Hájek, Huml, Hakl, Křen, Kozel, T. Krejčí, Buhaj, Krobauer, Medřický, Král, Drenčko, Majola

Prvních pět minut důležitého utkání byl vyrovnaný, ale s přibývajícím časem rosičtí hráči získávali mírnou převahu. Výsledkem byla první branka v domácí síti, kterou dal po vyjetí z rohu kluziště krátkým švihem Milan Hakl. Celý zbytek prvního dějství byl v naší režii. Štiky přehrávaly svého soupeře zejména rychlostně. Před odchodem do kabin jsme šli do přesilovky 4 na 3 a podařilo se nám ji využít z hole Tomáše Hájka, takže po první části hry byl stav zápasu 0:2.

Ve druhé třetině naši hráči nenavázali na výkon z předchozí části hry a v souběhu s neproměňováním šancí umožnili domácímu týmu vyrovnat stav zápasu. Druhá branka domácích byla přinejmenším problematická. Střela domácích skončila na vnější straně sítě Petra Nose, jenže domácí publikum bouřlivě žádalo uznání branky. Rozhodčí však správně nechal pokračovat ve hře, ale po několika vteřinách podlehl prostředí, přerušil  a uznal branku, kterou domácí po přerušení hry dosáhli. Následovaly dlouhé diskuze, tato branka byla odvolána, ale uznána byla ta z předchozí akce. Toto rozhodnutí srazilo naše hráče do kolen a zbytek prostřední části hry jsme dohráli v křeči.

Poslední třetina opět herně vyzněla pro naše hráče, leč ukazatel stavu se nepohnul ani na jedné straně. Za zmínku stojí akce z poslední minuty, kdy se podařilo Milanu Haklovi při vlastním oslabení ujet, ale byl faulován. Rozhodčí však nenařídil trestné střílení, ale pouze poslal provinilého hráče na trestnou lavici.

Utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli domácí stoprocentně úspěšní, Štiky pouze dvakrát – Patrikem Medřickým a Tomášem Krejčím.

Ke svému prvnímu zápasu za náš tým nastoupil útočník Adam Kozel, nová posila z brněnského Warrioru.