HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice

mezirici  10:4  stika_mala

Třetiny: 3:2, 4:2, 3:0

Branky: Štěpánek (Střecha F.), Dostál (Vlašín), Střecha F. (Roupec, Kudláček), Dostál (Křenek, Sobotka), Šerý (Sobotka, Vlašín), Krča (Pejchal), Pejchal (Krča, Ambrož), Křenek (Dostál), Roupec, Pejchal (Krča, Bula) – T. Krejčí (Krobauer), T. Krejčí (Máša), Kozel (Hakl), Kozel (Galatík).

Vyloučení, využití, oslabení: 8:5, 1:0, 0:0

Sestava Velké Meziříčí: Štourač (Šeba) – Vlašín, Šerý, Ambrož, Pálka, Kochánek, Kudláček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Štěpánek, Roupec, Střecha F. – Chlubna.

Sestava Rosice: Zavadil (Čížek), Hemala, Galatík, Máša, Řeřucha, Huml, Hakl, Buhaj, Křen, Kozel, Krobauer, T. Krejčí, Vyhnalík, Král

K dnešnímu zápasu do Velkého Meziříčí, které se v tabulce na rozdíl od loňské sezóny pohybuje vysoko před námi, jsme odjížděli bez několika opor (Pospíšil, Novotný, Medřický, Drenčko). Utkání začali lépe domácí, kteří se brzy po úvodním vhazování ujali vedení. Štiky ale nesložily zbraně a po krásné kombinační akci po ose Krobauer – Buhaj – Tomáš Krejčí se posledně jmenovanému podařilo vyrovnat. Domácí využili mírné převahy, která se nesla celou první částí hry, a dvěma brankami se dostali do vedení 3:1. Ale těsně před koncem prvního dějství využily Štiky Tomášem Krejčím přesilovou hru a snížili stav na rozdíl jediné branky. Nutno poznamenat, že třetí branka domácích padla také při početní výhodě. Slušně zaplněnému stadionu se musela první třetina okořeněná pěti brankami líbit.

Druhá třetina začala několika přesilovými hrami na obou stranách, ale ani jeden tým nevyužil tuto výhodu. Po této sérii vyloučení se podařilo vstřelit domácím hráčům branku a zvýšili svoje vedení na rozdíl dvou gólů. Krátce na to skóroval i náš tým – Adam Kozel po přihrávce Milana Hakla vymetl pavučinku v brance domácích. Následně jsme měli několik dalších šancí, jenomže přišla naše černá pětiminutovka, když jsme díky nedůsledné obraně třikrát inkasovali. Trenéři reagovali důrazným pohovorem s mužstvem a naše hra se opět zvedla. Výsledkem byla čtvrtá branka v domácí síti, jejímž autorem byl opět Adam Kozel, který dorazil střelu Tomáše Buhaje.

V poslední třetině se naše hra vzhledem k vývoji skóre zcela rozsypala a domácí zaslouženě vybojovali tři body.

Chceme-li se dostat do play-off, pak musíme příští týden bezpodmínečně vyhrát. Naším soupeřem bude tým Blanska.

Jak hodnotí utkání web soupeře si můžete přečíst zde.