dynamiters-logo

Třetiny: 1:2, 2:2, 1:3

Branky: Křen, Hakl, Buhaj, Krobauer

Vyloučení, využití, oslabení: 7:9, 0:3, 0:0

Sestava Rosice: Čížek, Galatík, Hemala, Řeřucha, Máša, Huml, Vyhnalík, Pospíšil, Krobauer, T. Krejčí, Buhaj, Novotný, Hakl, Král, Křen, Kozel

Sestava Blansko: Šenk, Vlach, Stejskal Petr, Kocman, Bílý, Antoňů, Němec, Sedláček, Jakubec, Stejskal Pavel, Berka, Bažant, Kazda, Grünwald, Jílek, Zukal, Kuběna

Do dnešního zápasu nastoupily oba celky s vědomím jeho důležitosti, což ale hokejové kráse rozhodně nepřidalo. Spíše je jednalo o upracovaný hokej plný nepřesností a osobních soubojů. Bohužel průběhu utkání nepřispěla svými rozhodnutími ani trojice rozhodčích.

Pro domácí začal zápas dobře, v polovině první třetiny jsme se ujali vedení, když se prosadil Josef Křen. Bohužel naše radost netrvala dlouho, protože za minutu a půl bylo srovnáno a za další minutu a půl se stav otočil ve prospěch hostí. S tímto stavem se také odešlo po první části hry do kabin.

Do druhé části hry nastoupily Štiky s viditelnou snahou otočit vývoj zápasu. To se také po třech odehraných minutách začalo dařit, trefil se Milan Hakl. Ale nebylo potřeba ani minuty a půl jako v první třetině  a Blansko šlo opět dovedení. Tento stav se udržel až do 15. minuty, kdy Tomáš Buhaj vystihnul rozehrávku hostujících obránců a znovu srovnal. Před odchodem do kabin se blanenští při přesilovce 4 na 3 dostali znovu do vedení.

Třetí třetinu jsme začali oslabení, když ještě ve druhé části hry dostal brankář Čížek  zcela nesmyslný trest za posunutí branky, která v průběhu prostředního dějství vypadla několikrát. Hosté tuto početní výhodu po jedenácti vteřinách poslední třetiny využili. Tento fakt se podepsal na psychice domácích a snaha o zvrat utkání dostal trhliny. A navíc v osmé minutě se Dynamitéři dostali do tříbrankového náskoku. Na tomto vývoji zápasu se i přes znovu nastartovanou snahu Štik a branku Honzy Krobauera  nic nezměnilo. Taktickou hrou nás hosté nepustili k odvolání brankáře a vyloučení  minutu a devět vteřin před koncem rozhodlo o osudu utkání.

Tímto výsledkem si Štiky oddálily postup do play-off. V příštích zápasech nás čekají těžcí soupeři – nejprve Minerva na ledě boskovického zimního stadionu a pak doma lídr soutěže z Velké Bíteše.

Jak hodnotí utkání web soupeře si můžete přečíst zde.