Minerva Boskovice – HC Štika Rosice

Branky: Krobauer

Vyloučení, využití, oslabení:

Sestava Boskovice

Sestava Rosice: Nos (Čížek), Hemala, Pospíšil, Vyhnalík, Máša, Galatík, Buhaj, Krejčí, Krobauer, Hakl, Křen Novotný, Král, Majola, Kozel

Dnešní zápas byl naším posledním venkovním utkáním před play-off a pokud si chtěly Štiky udržet naději na vyřazovací boje, musely dnes bezpodmínečně bodovat.

V první části hry se hrál vyrovnaný hokej a k překvapení domácích diváků si naši hráči vytvářeli velké množství střeleckých příležitostí, přičemž minimálně čtyři byly gólové tutovky. V letošním ročníku jsme kvůli střelecké produktivitě nevyhráli celou řadu zápasu a první třetina se nesla ve stejném duchu – herně v pořádku, ale dostat puk za záda soupeřova brankáře je velký oříšek. Šest minut před koncem vyrazil náš brankář Petr Nos puk před sebe, ale zmocnili se jej znovu boskovičtí a následně se jim podařilo skórovat. Těsně před koncem třetiny po nešťastném odrazu byl zasažen pukem do obličeje  Jirka Vyhnalík a skončil na šití v boskovické nemocnici.

Druhá třetina se podobala té předchozí, dominoval jí bojovný hokej, ani jeden soupeř netahal za kratší konec. Jediný rozdíl bylo častější přerušování hry z důvodu vylučování na obou stranách. Druhou branku dali domácí s trochou štěstí, když tečovaný puk prošel za záda Petra Nose.

Třetí třetina začala velice nadějně. Hned na jejím začátku byl při úniku sražen Honza Krobauer a rozhodčí správně odpískal trestné střílení. Jenže Honza v přímé konfrontaci s brankářem domácích neuspěl. Co se však nepodařilo při nájezdu si Honza vynahradil při vlastním oslabení – jel sám na branku Boskovic a tentokrát proměnil. Bohužel ve zbytku přesilovky se domácím podařilo skórovat a vrátit domácím dvoubrankové vedení, které jak se ukázalo bylo i konečným výsledkem.