vsetin

HC Štika Rosice  – VHK Vsetín „B“

stika_mala   4:2  vsetin

Třetiny: 2:0, 0:1, 2:1

Branky: Milan Hakl (Josef Křen), Jan Krobauer (Milan Hakl, Josef Křen), Tomáš Novotný (Josef Křen, Lukáš Pospíšil), Milan Hakl (Jan Krobauer, Lukáš Pospíšil) – Jakub Vitek (Petr Lukáš), Dominik Sušen (Miroslav Janošek)

Vyloučení, využití, oslabení: 6:7, 1:0, 0:0

Sestava Rosice: Nos (Čížek) – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Máša, Krobauer, Krejčí, Dobšák, Hakl, Novotný, Křen, Sabol, Polzer, Jarolím

Sestava Vsetín: Chrástecký, Musil, Šimek, Svozílek, Vítek, Čada, Konopka, Pařízek, Janošek, Dědek, Kuchařík, Vašíček, Fojtů, Lukáš, Hrna, Sušeň

Na třetí sobotu v září byl stanoven start Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Na náš stadion zavítal tým ze Vsetína a podle papírových předpokladů si měl odvést body. Jenže Štiky dobrou hrou soupeře zaskočily a body nakonec zůstaly doma.

První třetina vyšla výkonem i střelecky lépe domácímu týmu. Již po čtyřiceti dvou vteřinách potvrdil Milan Hakl dobrou střeleckou formu z přípravných zápasů a poté, co se k němu dostal puk v prostoru mezi kruhy, nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Tento okamžik nakopnul Štiky a naopak hosty z Lapače trochu herně srazil. Po celou první část hry se hrál pohledný hokej, který jakoby nepatřil na začátek sezóny. Oba týmy se snažily o celoplošnou kombinační hru s chytrou přihrávkou. Bylo opravdu na co koukat. A když Honza Krobauer dostal puk za záda vsetínského brankáře podruhé, bylo jasné, že diváci budou sledovat dramatický a kvalitní zápas. Další branka již v první části hry nepadla, takže jsme měli v první přestávce dvoubrankový náskok s čistým kontem, jež bylo zásluhou Petra Nose, který v brance občas čaroval.

Do druhé třetiny nastoupili hosté se změnou herního pojetí. Přitvrdili a touto snaho se chtěli vrátit do zápasu. Hráči Rosic se bohužel této herní variantě přizpůsobili, místo toho, aby pokračovali v kombinační hře z prvního dějství. Ne, že by převaha soupeře byla drtivá, ale zřejmá rozhodně byla. Naše brankové konto zůstávalo dlouho čisté, ale v osmnácté minutě skončil puk po střele obránce v horním růžku naší branky, protože Petr Nos měl zakrytý výhled.

Ve třetí třetině soupeř pokračoval ve hře, která mu přinesla úspěch ve třetině druhé. Přibývalo osobních soubojů, potyček i diskuzí s rozhodčím, který některé situace zcela nezvládnul. V osmé minutě se soupeři podařilo vyrovnat a vypadalo to na obrat v utkání. Ale za necelé dvě minuty Tomáš Novotný při přesilovce strhnul vedení opět na stranu domácích. Až do závěrečných minut se stav neměnil. Vsetínští odvolali brankáře, ale Štiky tuto herní variantu zvládly parádně. Do prázdné branky se přesně minutu před koncem podruhé v zápase trefil Milan Hakl. Přesto, že hosté pokračovali bez brankáře se již stav nezměnil.

Štiky odehrály dobré utkání, na jehož konci byl důležitý bodový zisk. Na vítězství se podílel celý tým, jeho kolektivní, herně vyzrálý výkon. K příštímu zápasu odjedeme v neděli 25. září do Uherského Hradiště. Doufejme, že naši hráči budou pokračovat v dobré hře a nějaký ten bodík dovezou i z tohoto utkání.