breclav

HC Štika Rosice – Lvi Břeclav

stika_mala 9:4breclav

Třetiny: 3:0, 4:3, 2:1

Branky: Josef Křen (Igor Fábry), Milan Hakl (Josef Křen, Lukáš Pospíšil), Josef Křen (Milan Hakl), Tomáš Hájek (Tomáš Krejčí), Daniel Polzer (Jan Krobauer, Tomáš Krejčí), Igor Fábry (Josef Křen, Milan Hakl), Tomáš Krejčí (Tomáš Hájek, Libor Dobšák), Daniel Polzer (Igor Fábry), Josef Křen (Lukáš Pospíšil, Milan Hakl) – Radim Lenkovič (Bronislav Čápek), Michal Gabriška (Marek Papp), Radim Lenkovič (Bronislav Čápek, Tomáš Bláha), Bronislav Čápek (Marek Dora)

Vyloučení, využití, oslabení: 5:4, 1:0, 0:0

Sestava Rosice Nos (Zavadil) – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Galatík, Krobauer, Krejčí, Polzer, Hakl, Novotný, Křen, Majola, Fábry, Dobšák, Sabol
Sestava Břeclav Hübner, Michálek, Dora, Zugar, Rakoczy, Směřička, Čápek, Nešpor, Lenkovič, Papp, Blaha, Gabriška, Mikulič

Ve třetím kole na náš stadion zavítal loňský účastník 2. ligy – tým Lvů z Břeclavi. Ten ovšem letos nehraje v herní pohodě, i když na vlastní ledě dokázal ve 2. kole porazit mužstvo Uničova, poté, co v kole prvním bojoval, aby prohra v Uherském Ostrohu nebyla dvojciferná.

Začátek zápasu Štikám vyšel podobně jako v kole prvním proti béčku Vsetína. Již po necelé minutě a půl jsme šli do vedení po brance Josefa Křena. A v podobném herním i střeleckém duchu se nesla i celá zahajovací část hry. Štiky byly jednoznačně lepším týmem, což se projevilo i na gólovém účtu. V první části hry se ještě trefil Milan Hakl a podruhé Pepa Křen, což bylo vzhledem ke kvalitně odehrané třetině příslibem do dalšího průběhu utkání.

Po přestávce se téměř v polovině zápasu podařilo hostům snížit na rozdíl dvou branek, ale domácí tým za necelou minutu znovu vedl o tři branky, když se trefil bombou od modré čáry Tomáš Hájek. Vypadalo to pouze na okamžitý herní výpadek, jenže soupeř se chytil a dalšími dvěma brankami se dostal do zápasu. Zde se ukázala psychická odolnost rosického týmu, protože hrozil obrat v utkání. Během následujících dvou minut bylo brankové skóre znovu výrazně ve prospěch domácích (trefili se Daniel Polzer, Igor Fábry a Tomáš Krejčí). Do kabin se odcházelo za stavu 7:3.

V závěrečné části hry nejprve hosté snížili , ale pak se znovu prosadili domácí. Trefili se podruhé Daniel Polzer a Lukáš Pospíšil, jehož střelu si bránící hráč srazil do vlastní sítě. I přes výraznou snahu se Štikám nepodařilo vstřelit desátou branku a poprvé v historii vyhrát dvojciferně.

Ve druhém letošním utkání si Štiky připsaly plný bodový zisk, tentokrát podtržený dobrou střeleckou potencí. I s předvedenou hrou mohli být trenéři spokojeni. V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání do Uherského Brodu. Utkání začíná v 17 hodin.