vsetin

HC Uherský Brod – HC Štika Rosice

13055 4:3  stika_mala

Třetiny 2:2, 1:0, 1:1
Branky  Michal Klusák (Milan Šiller, Michal Pšurny),  Radek Holík (Pavel Obadal, Richard Vaculin), Radek Holík (Martin Hladiš), Milan Šiller (Michal Psurny, Miloslav Gureň) –  Lukáš Pospíšil (Milan Hakl), Milan Hakl (Jan Krobauer), Tomáš Krejčí (Jan Krobauer)
Vyloučení -:-
Využití 1:0
Oslabení 0:1
Sestava Uh. Brod
Sestava Rosice Zavadil – Pospíšil, Hemala, Hájek, Řeřucha, Krobauer, Krejčí, Polzer, Fabry, Hakl, Dobšák, Malíř

Před dnešním zápasem vedení klubu uvažovalo vzhledem k velké marodce o odložení utkání. Ale vzhledem k tomu, že jsme museli za stejného důvodu již jeden zápas odložit, náš tým k zápasu vycestoval i za cenu hry pouze  s jedním brankářem.

Začátek zápasu začaly Štiky s velkým respektem. Po přísném vyloučení Zdeňka Řeřuchy jsme poprvé inkasovali. Ale v následujícím oslabení se podařilo po pravém křídle najet Milanu Haklovi, ten si počkal, až mu najede z pozice obránce Lukáš Pospíšil a ten nezaváhal a zblízka zavěsil puk pod víko domácího strážce svatyně. V polovině třetiny se náš tým vymanil z náporu uherskobrodských. Jenže v následujících minutách zaúřadovali rozhodčí, kteří přehlédli téměř dvoumetrový ofsajd a domácí šli znovu do  vedení. Před koncem úvodní části hry při zmatku před domácí brankou se puk odrazil od nohy Tomáše Krejčího za záda domácího brankáře. Rozhodčí branku uznal, takže se do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhá třetina se hrála za mírné převahy domácích, ale ani jeden tým si nevypracoval čistou gólovou šanci. O to více naše hráče mrzelo, že jediná branka této části hry padla do branky Honzy Zavadila po chybné rozehrávce našich obránců.

V posledním dějství jsme hned na začátku zaskočili domácí tým a za úvodních 90 vteřin jsme měli tři příležitosti ke skórování. Ale ujala se až čtvrtá, kdy Tomáš Krejčí udělal před domácím brankářem efektní otočku a zasunul puk do branky. V následujících minutách se na uherskobrodském stadionu hrál hokej, který by snesl měřítko i vyšších soutěží. Bohužel se domácím hokejistům podařilo vstřelit branku po našem zakázaném uvolnění, kdy naši hokejisté nemohli vystřídat a čerství domácí naši unavenou pětici přehráli. V poslední minutě hrály Štiky bez brankáře a jedenáct vteřin před koncem byly k brance velmi blízko. Bohužel puk v domácí brance neskončil.

Nutno podotknout, že zápas se hrál před pěkně zaplněnými tribunami. Velké množství diváků přišlo po skončení fotbalového utkání na místním fotbalovém stadionu. I Rosicím by slušela podobná návštěva, hráči i vedení klubu by rádi hráli svá domácí utkání za podpory podobného počtu diváků.  Za zmínku ještě stojí, že ke svému prvnímu zápasu v dresu Štik nastoupil nový hráč Jan Malíř.