uhersky_ostroh_logo

HC Štika Rosice – Hokej Uherský Ostroh

stika_mala  3:5  uhersky_ostroh_logo

Třetiny 1:2, 2:1, 0:2
Branky  Tomáš Krejčí (Adam Kozel, Milan Hakl), Josef Křen (Milan Hakl, Igor Fábry), Tomáš Galatík – Pavel Flora (Michal Andrysek, Filip Stránský), Vit Mika (Petr Karpíšek), Zdeněk Kučera, David Rauš (Pavel Flora), Tomáš Beneš
Vyloučení 5:9
Využití 1:0
Oslabení 0:1
Sestava Rosice Zavadil (Nos) – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Galatík, Raška, Kozel, Krobauer, Krejčí, Majola, Dobšák, Hakl, Fabry, Křen, Malíř
Sestava Ostroh Valúch, Šivel, Nevídal, Vaněček, Beneš, Maršálek, Kučera, Andrýsek, Antonovič, Galuška, Mika, Karpíšek, Stránský, Flora, Kučera, Větříšek, Rauš

V dnešní zápase proti mužstvu Uherského Ostrohu se musely Štiky poprvé v letošní sezóně na domácím stadioně sklonit, ale nemuselo to tak být. Po většinu utkání se hrál vyrovnaný hokej, i když lepších okamžiků měli nakonec více hosté. Hlavní rozdíl byl v proměňování brankových příležitostí, ve kterém nás ostrožští překonali.

Úvodní třetina herně patřila Uherskému Ostrohu. Od úvodu na nás vlétli a tahali za delší konec. Jenže po dvou minutách se do samostatného úniku dostal Honza Krobauer a byl faulován. Z nařízeného trestného střílení vyšel ovšem vyšel jako vítěz hostující brankář. Co se však nepodařilo při nájezdu zařídil o necelou minutu později Tomáš Krejčí, který dostal překrásnou přihrávku před golmana a do protipohybu propasíroval puk za jeho záda. Hosty však tato branka nedeprimovala a pokračovali v nátlakové hře. Domácí obrana pracovala úspěšně až do patnácté minuty , kdy se hosté prosadili poprvé a za minutu ještě jednou, čímž otočili brankový vývoj utkání.

Do druhé třetiny nastoupily Štiky se zvýšeným důrazem, čehož výsledkem bylo vyrovnání z hole Josefa Křena a ve třinácté minutě se dokonce náš tým ujal vedení a vypadalo to na obrat v celém utkání. Jenže čtyři minuty před koncem ujeli hosté při vlastní oslabení a znovu vyrovnali stav utkání.

Poslední část hry bohužel velmi záhy rozhodla o osudu celého zápasu. Mezi druhou a čtvrtou minutou Ostroh dvakrát udeřil a bylo rozhodnuto. Domácí tým se i přes enormní snahu, která nám mnohdy svazovala ruce, již nedokázal brankově prosadit.

Diváci viděli kvalitní zápas podtržený dobrým výkonem hlavního arbitra. Domácí tým doplatil na střeleckou nemohoucnost při proměňování příležitostí, což se ovšem o hostech říci nedá.

Jak utkání hodnotil web Uherského Ostrohu si můžete přečíst zde.