HC Uničov – HC Štika Rosice

unicov 11:3  stika_mala

Třetiny 3:1, 2:2, 6:0
Branky  Jaromír Navrátil (Antonín Peč), Ondřej Kavulič (Pavel Handl), Petr Žajgla (Pavel Handl), Lukáš Dobrý (Roman Axman), Martin Hanl (Pavel Handl), Martin Hanl (Pavel Handl), Ondřej Kavulič (Pavel Handl), Pavel Handl (Ondřej Kavulič), Petr Žajgla (Ondřej Kavulič), Roman Axman (Marek Vrána), Libor Navrátil (Lukáš Dobrý) – Milan Hakl (Josef Křen), Tomáš Galatík (Daniel Polzer), Tomáš Krejčí (Bohdan Dobiáš)
Vyloučení -:-
Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava Uničov Axmann (Řoutil) – Paška, Syrůček, Provaz,Kreisel, Navrátil L., Navrátil, Hromádka -Žajgla „C“, Handl, Kavulič, Peč A., Dobrý,Vrána, Axmann R., Klíč, Hánl
Sestava Rosice Nos, od 53. minuty Čížek, Raška, Dobiáš, Řeřucha, Hemala, Galatík, Krejčí, Krobauer, Kozel, Hakl, Křen, Fábry, Polzer, Majola, Kazlepka

Úvod první třetiny utkání proti týmu, reprezentujícímu Olomoucký kraj, byl v režii rozhodčích. V prvních šesti minutách měly Štiky hned tři potrestané hráče, přičemž v jednom případě k vyloučení vůbec nedošlo, protože při signalizovaném vyloučení domácí skórovali. Na domácích bylo vidět, že minulý ročník odehráli na severní Moravě, protože při každém zákroku měli ruce velmi vysoko. Toho si ovšem hlavní arbitr utkání všímal daleko méně, než u rosických hráčů, na jejichž přestupky byl velmi citlivý. Když se domácí dostali do vedení 2:0, podařilo se nám snížit po kombinaci Dobiáš – Fábry – Hakl, kdy posledně jmenovaný snížil na 2:1. Bohužel těsně před koncem prvního dějství se domácí tým trefil potřetí.

Vstup do druhé třetiny našemu celku vyšel náramně. Nejprve v roli falešného levého křídla zaúřadoval obránce Tomáš Galatík a krátce na to při přesilovce domácích ujel Tomáš Krejčí a svou šanci proměnil. Zdálo se, že se zápas otáčí, jenže tvrdě hrající domácí hráči nebyli za své zákroky trestáni, zatímco při zákroku našeho Bohdana Dobiáše okamžitě dostal 2 + 2 minuty. Domácí přesilovku využili a následně hned skórovali podruhé, takže si vrátili dvoubrankový náskok z první třetiny.

Do poslední části hry vstoupily Štiky odhodlané srovnat brankový účet zápasu, ale domácí hráči pokračovali ve hře na hraně pravidel, kterou rozhodčí tolerovali. Brankostroj uničovských způsobil, že po sedmé brance naši hráči rezignovali a zbytek utkání odehráli odevzdaně.

K dnešnímu utkání nastoupili poprvé hráči Martin Raška, František Kazlepka a Bohdan Dobiáš.

Jak viděl utkání tým Uničova si můžete přečíst zde.