hodonín

HC Štika Rosice – SHK Hodonín „B“

stika_mala  5:6  hodonín

po prodloužení

Třetiny 1:0, 3:4, 1:1 – 0:1
Branky Milan Hakl (Josef Křen, Robert Hemala), Josef Křen (Adam Kozel), Milan Hakl, Jan Krobauer (Tomáš Krejčí), Martin Raška (Tomáš Krejčí)  – Tomáš Račický (Michal Crlík), Tomáš Račický (Jakub Tomi, Zdeněk Jurásek), Václav Přikryl (Michal Venclik), Václav Přikryl (Michal Venclik), Zdeněk Jurásek (Tomáš Račický), Ondřej Ling
Vyloučení 8:6
Využití 2:2
Oslabení 1:0
Sestava Rosice Čížek, od 25. minuty Nos – Hájek, Řřucha, Poslpíšil, Hemala, Malíř, Raška, Černík, Krobauer, Krejčí, Dobšák, Majola, Hakl, Fábry, Křen, Kozel, Galatík
Sestava Hodonín Luner, Zollpriester – Novotný, Cekr, Fanta, Weber, Talán, Venclík, Koubek, Přikryl, Ling, Crlík, Šála, Jurásek, Výmola, Tomi, Račický

K dnešnímu zápasu zavítal na rosický zimní stadion soupeř z Hodonína, který i přesto, že je v naší soutěži reprezentován „B“ týmem, zůstává výsledkově poněkud za očekáváním. Herně se však jedná o vyzrálý tým, což potvrdili v utkání se Štikou.

Od prvních minut se hrál velmi pohledný hokej, oba týmy bruslily a snažili se o kombinační hru. První třetina, alespoň její větší část patřila domácím hokejistům, kteří se v páté minutě ujali vedení, když se brankářem hostí vyražený puk dostal k našemu excelentnímu střelci Milanu Haklovi a ten nezaváhal. S přibývajícími minutami se hra postupně vyrovnala a začalo se jiskřit při osobních soubojích. Sudí však zvládnul situaci dobře a postupně se vyhrocené situace zklidnily, což bylo jen dobře pro průběh utkání.

Do druhé třetiny nastoupil náš soupeř se snahou o zvrat v utkání, což se mu také podařilo. Během tří minut a 41 vteřin skórovali hodonínští hned čtyřikrát, což vyhnalo z branky Ondry Čížka a na jeho místo nastoupil Petr Nos. Po změně brankářů jako by do žil domácích nalili trenéři novou energii a až do konce třetiny na ledě dominovali. Dokonce ani při přesilovkách jsme se nedostávali do defenzívy a výsledkem byly tři branky do konce druhého dějství, na nichž se podíleli Pepa Křen, Milan Hakl ze samostatného nájezdu a Honza Krobauer.

Hned po 10 vteřinách poslední třetiny Martin Raška vstřelil vedoucí branku a vypadalo to na to, že Štiky dotáhnou zápas do vítězného konce. Jenže houževnatý soupeř se nevzdal, vyrovnal hru a osm a půl minuty před koncem základní hrací doby využil přesilovku po zcela zbytečném vyloučení rosického hráče. Utkání dospělo k prodloužení, v němž byli šťastnější hosté, jimž se podařilo znovu využít přesilovku.

I přes to, že utkání výsledkově nesplnilo očekávání, herně se náš tým opravdu nemá za co stydět. Navíc se ukázala psychická odolnost mužstva, protože dokázali otočit velmi nepříznivý vývoj utkání. Doufejme, že jim výkon vydrží do neděle, kdy zajíždějí na led aktuálně druhého týmu naší soutěže – Kroměříže.