bites

stika_mala  5 : 4  bites

po prodloužení

Třetiny 1:0, 1:1, 2:3 – 1:0
Branky Igor Fábry (Richard Majola), Daniel Polzer (Igor Fábry), Milan Hakl (Josef Křen), Josef Křen (Robert Hemala, Adam Kozel), Milan Hakl (Robert Hemala) – Pavel Pospíšil (Marek Touška), Marek Touška (Dominik Trnka), Marcel Štěpánek (Filip Vojáček, Pavel Pospíšil), Patrik Šíma (Jakub Touška, Marek Touška)
Vyloučení 6:5
Využití 0:1
Oslabení 0:0
Sestava Rosice Nos (Zavadil) – Galatík, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Varholík, Černík, Krobauer, Krejčí, Dobšák, Hakl, Křen, Polzer, Fábry, Majola, Malíř, Kozel
Sestava V. Bíteš Vrba (Bartošek) – Odvářka, Grman, Šidák, Ondráček, Kožár, Šíma, Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Buďa, M. Touška, Pospíšil, Trnka, J. Touška

Dnešní utkání proti tradičnímu soupeři bylo pro oba aktéry velmi důležité. Jednak zápas nesl všechny atributy derby a oba soupeři se v tabulce nenacházejí na postech, se kterými by byli spokojeni.

Hned od úvodu zápasu bylo patrné, že body z dnešního duelu nebudou zadarmo. Hrál se tvrdý, silový hokej, akce se střídaly na obou stranách. První část hry byla vyrovnaná, ale do vedení šli v sedmé minutě domácí, když se k puku dostal Igor Fábry, projel šikmo kolem bítešské branky a zvedl puk nad rameno brankáře Vrby. Po brance se snaha domácích zvedla, bylo vidět, že jednobrankové vedení chtějí pojistit, ale do konce první části hry se již skóre nezměnilo.

Po čtyřech a půl minutách druhé třetiny Dan Polzer najel až před hostujícího brankáře a umístil puk mezi Vrbovy betony a bylo to o dvě branky. Soupeř ale nesložil zbraně  a ve dvanácté minutě snížil na rozdíl jedné branky. Po zbytek třetiny byli bítešští lepší, snažili se o vyrovnání, ale tlaku jsme odolali.

Co se soupeři nepovedlo ve třetině druhé, vykonal v posledním dějství, které bylo herně i brankově nejzajímavější. Nejprve se hostům podařilo vyrovnat, a během necelé minuty šli dokonce do vedení. Na 3:3 srovnal v osmé minutě Milan Hakl, ale Spartak byl během půl minuty opět o branku vepředu. Osm minut před koncem srovnal Pepa Křen a utkání dospělo do prodloužení.

V něm se domácí poučili z utkání s Hodonínem a od začátku se snažili být herně lepší než soupeř. Navíc protože bylo na ledě méně hráčů jsme se snažili o brejkové akce, z nichž se uchytil 2:07 minuty před koncem nájezd Milana Hakla. Štiky si tak po sedmi zápasech připsaly vítězství.

V sobotu hrajeme další velmi důležité utkání v Blansku, které se nachází v tabulce ve stejné zóně, jako Rosice. Doufejme, že vítězstvím s velkou Bíteší se prolomila série, v níž jsme po dobrém herním výkonu neuspěli a vykrademe blanenský zimní stadion.