Dynamiters Blansko – HC Štika Rosice

Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava Blansko
Sestava Rosice Nos (Čížek) – Pospíšil, Hemala, Řeřucha, Malíř, Černík, Varholík, Krejčí, Krobauer, Dobšák, Hakl, Křen, Kozel, Fábry, Polzer, Majola

K dnešnímu zápasu jsme odjížděli do Blanska se snahou odvést nějaké body a dostat se blíže středu tabulky. Začátek utkání nám však nevyšel, protože hned ve druhé minutě  brankář Nos rozehrával zpoza svojí branky tak nešťastně, že puk skončil přímo na holi domácího hráče, který bez problémů poslal střelu do prázdné branky. Tento okamžik nás však nezlomil a v polovině první třetiny se nám podařilo vyrovnat brankou Adama Kozla. Hrálo se oboustranně korektně, jedinou početní výhodu se nám nepodařilo proměnit v branku. Když už se zdálo, že se do kabin odejde se smírným skóre 1:1 sehrála třetí řada pěknou akci na jejímž konci byl Igor Fábry, který poslal Štiky do vedení. To však trvalo pouze patnáct vteřin, domácím se povedlo ihned po buly vyrovnat.

Ve druhé části hry šli do vedení domácí, ale ani oni se z náskoku neradovali dlouho. Igor Fábry se svou bojovností dostal do šance, kterou proměnil ve vyrovnávací branku. Štiky v této části produkovaly nesourodý hokej plný nepřesností, z čehož dokázali domácí těžit. Třikrát jsme hráli oslabeni, jednou se domácím podařilo skórovat a zajistit si tak jednobrankové vedení před poslední částí hry.

Poslední část hry se hrála za mírné převahy našich hokejistů. Blansku, které celý zápas odehrálo ve dvanácti lidech, začaly odcházet síly. Bohužel jsme toho dokázali využít pouze k vyrovnání, kdy střelcem byl Patrik Varholík. Další branka již nepadla, tak zápas dospěl podruhé v řadě k prodloužení, a protože ani zde branka nepadla, musely rozhodnout samostatné nájezdy. Při nich byli v první sérii úspěšní oba brankáři. Ve čtvrté sérii vstřelili blanenští branku, ale Pepa Křen vyrovnal. V dalším nájezdu domácí opět skórovali, Štiky již odpovědět  nedokázaly.

Věřme, že ve druhé polovině soutěže, která začíná v sobotu utkáním ve Vsetíně budeme úspěšnější.