uherske_hradiste

HC Štika Rosice – HC Uherské Hradiště

stika_mala  3:0  uherske_hradiste

Třetiny 1:0, 1:0, 1:0
Branky  Milan Hakl (Zdenek Řeřucha, Patrik Varholík), Tomáš Hájek (Zdenek Řeřucha), Milan Hakl (Josef Křen, Patrik Varholík)
Vyloučení 7:8 (navíc hostující Lišaník 5 min + do konce utkání)
Využití 1:0
Oslabení 0:0
Sestava Uh. Hradiště Huzlík (Nos) – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Galatík, Varholík, Raška, Černík, Krejčí, Hakl, Kozel, Křen, Polzer, Fábry, Majola
Sestava Rosice Oharek, Jakubčík, Kršjak, Fridrich, Lišaník, Studený, Kojecký, Škubal, Nohál, Janíček, Tomešek, Zlámal, Foltýn, Haničinec, Kubal, Bednařík, Šlapák

Tento víkend je ve znamení dvojutkání Štik  Uherským Hradištěm. Dnes byl na pořadu první z duelů a je dlužno poznamenat, že i když nebyl vidět hokej nejvyšší úrovně, diváci mohli sledovat zajímavé, bojovné a dramatické utkání, které nebylo rozhodnuté až do posledních minut. Nakonec se z vítězství radovali domácí, protože byli v koncovce důraznější, než soupeř.

V první třetině jsme většinu času našeho soupeře přehrávali, čehož důsledkem byla úvodní branka Milana Hakla v 8. minutě při přesilovce. O čtyři minuty byl hostující brankář překonán podruhé překrásnou tečí Martina Rašky, jenže rozhodčí viděl nějaký problém, pro který branku neuznal. Hosté v závěru třetiny přidali, vyrovnali hru, ale Marek Huzlík domácí svatyni před pohromou uchránil.

Druhá třetina se nesla v podobném duch, jako první. ve třetí minutě zvýšil vedení domácích Dan Polzer na rozdíl dvou branek. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí obrana s brankářem nepovolili a ani ve druhé třetině nebyli uherskohradišští úspěšní.

Třetí třetina byla odehrána v nervózní atmosféře, vyloučených přibývalo, hrálo se na obou stranách dlouho o třech hráčích, ale branku vstřelili opět pouze Štiky. V závěru vyvinuli hosté tlak, nechtěli odjet s nulou, ale nepodařilo se jim naši obranu překonat.

V utkání se poprvé před domácím publikem představila posila na postu brankáře – Marek Huzlík. A nutno dodat, že to byla premiéra úspěšná. Vychytal nulu a jeho výkon byl brilantní, přiváděl útočníky soupeře k zoufalství. Za záda nepronikla ani jedna střela a kde nestačilo jeho brankářské umění, pomohlo štěstí, které k dobrému výkonu patří. Doufejme, že mu forma vydrží a bude i nadále platnou posilou.

Zítra se hraje odveta na zimním stadiónu v Hradišti. Doufejme, že si hráči na hřiště soupeře dovezou vítěznou náladu a oplatí hradišťským bodovou loupež z loňského roku.