HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice

uherske_hradiste 2:6  stika_mala

Třetiny 0:2, 1:2, 1:2
Branky Tomáš Kojecký (Filip Nohál), Dalibor Fridrich (Martin Kotačka, Jan Lažek) – Daniel Polzer (Igor Fábry), Lukáš Pospíšil (Josef Křen, Milan Hakl), Daniel Polzer, Milan Hakl (Josef Křen, Adam Kozel), Martin Raška, Robert Hemala
Vyloučení
Využití
Oslabení
Sestava Uh. Hradiště
Sestava Rosice Zavadil (Čížek) – Pospíšil, Hemala, Varholík, Řeřucha, Raška, Hakl, Křen, Kozel, Fábry, Majola, Polzer, Krejčí, Kazlepka, Černík

Oproti včerejšímu zápasu se stejným soupeřem udělali naši trenéři několik změn. Brankářské duo Huzlík – Nos vystřídali Zavadil a Čížek. Do utkání nastoupili Černík, Kozel a Kazlepka, doma zůstali Hájek a Galatík. Kromě nemocných a zraněných hráčů (Krobauer a Novotný) během víkendu zasáhla do hry naše kompletní sestava.

V první části hry se hrál vyrovnaný duel, ve kterém měly obě strany brankové příležitosti. Trefili se však pouze hosté, a to hned dvakrát – Josef Křen a Dan Polzer. Stav po první části byl pro Štiky příznivý a dvoubrankové vedení dávalo naději na dobrý výsledek.

Druhá třetina se odehrávala za mírné převahy rosických, byla ještě umocněna větším počtem vyloučených domácích hráčů. Na 3:0 po samostatné akci zvýšil Dan Polzer. Následovala však velká šance domácích na snížení stavu, protože za faul Martina Rašky nařídil hlavní arbitr trestné střílení, které však Honza Zavadil zlikvidoval. Naši převahu v dalším průběhu třetiny jsme vyjádřili další branou, tentokrát se kombinačně blýsklo duo Křen – Hakl a druhý jmenovaný poslal puk za záda domácího brankáře počtvrté. Za stavu 4:0 si domácí trenér vzal oddechový čas a důrazně promlouval ke svým svěřencům. Jeho slova padla na úrodnou půdu, protože krátce na to domácí snížili. V poslední minutě měl ještě velkou šanci František Kazlepka, ale minul prázdnou branku, takže si na premiérový gól v dresu Štik musí ještě počkat.

V první polovině posledního dějství na rozdíl od předchozího průběhu zápasu měli navrch domácí, čemuž pomohla série vyloučení našich hokejistů. Z této herní převahy vytěžili hokejisté Hradiště branku. Tlak pokračoval a pouze nemohoucnost útočníků a výkon brankáře Zavadila zabránil dalším pohromám. Zlomovým okamžikem byla branka Martina Rašky, který obešel tři protihráče a chladnokrevně poslal puk za záda domácího brankáře. V poslední minutě při přesilovce uzavřel skóre zápasu Robert Hemala.

Letošní dvojzápas s Uherským Hradištěm skončil celkovým skóre 9:2 a tím jsme oplatili soupeři stejnou mincí loňské dvě porážky ve stejné situaci. Šestibodovým ziskem jsme oživili naše naděje na účast v letošním play-off.