HC Štika Rosice – HC Uherský Brod

stika_mala 1:5 13055

Třetiny 0:1, 0:2, 1:2
Branky Tomáš Galatík (Josef Křen) – Michal Ondra, Michal Klusák (Dušan Surý), Milan Šiller (Lukáš Matula), Radek Holík (Pavel Obadal, Milan Šiller), Richard Vaculin (Jan Heča)
Vyloučení 3:6, domácí Hakl 10 min
Využití 1:0
Oslabení 0:0
Sestava Rosice Zavadil (Čížek) – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Galatík Varholík, Dobšák, Krejčí, Raška, Hakl, Kozel, Křen, Novotný, Fábry, Majola
Sestava Uh. Brod  Zubo, Stojar, Peterka, Vaněk, Heča, Gureň, Surý, Kubiš, Vaculín, Klusák, Obadal, Holík, Ondráček, Šiller, Ondra, Hladiš, Busáček, Zábojník, Malota

V posledním předvánočním kole za mrazivého počasí zavítal na rosický led soupeř z Uherského Brodu. Tabulkové postavení obou soupeřů je značně rozdílné, což potvrzuje konečný výsledek, nicméně předvedená hra Štik byla zcela srovnatelná s hosty. Hlavní rozdíl byl opět v proměňování šancí. Utkání jsme nezačali dobře, po padesáti vteřinách jsme si sami srazili puk za záda Honzy Zavadila a jakoby to předznamenalo nešťastný průběh celého utkání. I přesto, že jsme byli soupeři zcela vyrovnaným soupeřem, v průběhu první třetiny jsme byli dokonce lepším týmem, uherskobrodští v zápase postupně zvyšovali svůj náskok až na rozdíl pěti branek. Po skrumáži před brankou hostí se nám podařilo  necelých šest minut před koncem utkání snížit, ale to bylo vše. Nutno ještě zmínit špatný výkon hlavního rozhodčího, který byl neadekvátní a velmi necitlivý v korektně hraném utkání. Možná, kdyby nebylo nepochopitelného desetiminutového vyloučení faulovaného Milana Hakla ve druhé třetině, mohl se zápas vyvíjet pro nás lépe .

Doufejme, že předvedená hra našim hokejistům vydrží a přidají se i střelci, protože první utkání v roce 2017 odehrajeme na ledě Uherského Ostrohu. Věřme v lepší výsledek, body budeme potřebovat pro účast v play-off.