HC Štika Rosice – HK Kroměříž

Vyloučení 3:6
Využití 0:1
Oslabení 0:3
Sestava Rosice Čížek – Hájek, Řeřucha, Pospíšil, Hemala, Galatík, Buhaj, Krejčí, Krobauer, Hakl, Novotný, Chmelický, Polzer, Fábry, Dobšák
Sestava Kroměříž  Svoboda, Strašák, T. Gazda, Vávra, Čťastný, Jergl, Osina, Vaněk, Hradil Zavřel, Laciga, Jelínek, M. Gazda, Nedbal, Merta, Sprušil, Brada

Dnešní soupeře dělilo před utkáním devět tabulkových míst. Přesto jsme byli Hanákům z Kroměříže ve druhé a třetí třetině vyrovnaným soupeřem a předvedli jsme slušný hokej.

První třetina byla z pohledu domácích zcela nepovedená. Hovořit o vyrovnané hře by mohl jen největší optimista, navíc o jeho zrakových schopnostech by se dalo pochybovat. Soupeř nás totiž přehrával ve všech činnostech a domácí tým jen stěží odolával kombinacím hostí. Navíc svoji převahu vyjádřila Kroměříž i střelecky. V první části hry se prosadili hned třikrát, z toho byla jedna využitá přesilovka a jedna branka padla při signalizovaném vyloučení domácích. Akcie Štik byly velmi nízko a nikdo nevěřil, že by mohlo dojít k hernímu zázraku, při kterém by se hra rosických zlepšila.

Druhá část hry však přinesla to, v co nikdo nedoufal. Domácí přidali a soupeř, který měl z první třetiny náskok tří branek musel čelit zlepšenému výkonu našich hráčů. Brankově jsme se prosadili až v polovině zápasu, kdy branku vstřelil Tomáš Buhaj. Soupeř ale o čtyři minuty později opět skóroval a bylo to zase o tři branky. Jenže zlepšená hra Štik přinesla  po necelé půlminutce další branku, tentokrát ujel Tomáš Novotný a opakovanou střelou dostal puk za záda brankáře hostí. Bohužel jsme tento stav neudrželi a minutu před koncem to bylo zase o tři branky.

Poslední část hry vypadala stejně, jako třetina druhá. Byli jsme lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem. Branky padly po jedné na obou stranách. Nejprve hosté zvýšili vedení na rozdíl čtyř branek a necelé tři minuty před koncem dal utkání konečnou podobu Dan Polzer.

Do výsledků utkání výrazně promluvilo proměňování početních výhod. Náš soupeř vyšel naprázdno pouze jednou (třikrát byl úspěšný), zatímco my jsme neproměnili ani jednu z pěti, a to jsme měli k dispozici i početní výhodu dvou hráčů.

Ve středu jede tým Štik do Uherského Ostrohu k odloženému utkání. Doufejme, že nějaký bod urveme, protože play-off se blíží a prozatím jsme na nepostupovém místě.