Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice

uhersky_ostroh_logo 2:4  stika_mala

Třetiny: 0:0, 1:2, 1_2
Branky: Štěpán Vaněk (Vit Mika), Radek Kučera (Vit Mika, Petr Karpíšek),  – Josef Křen (Milan Hakl), Jan Krobauer (Tomáš Krejčí, Robert Hemala), Lukáš Pospíšil (Tomáš Krejčí), Milan Hakl
Vyloučení:
Využití:
Oslabení:
Sestava Ostroh:
Sestava Rosice: Huzlík (Čížek) – Pospíšil, Hemala, Galatík, Sobol, Krejčí, Krobauer, Dobšák, Křen Hakl, Fábry, Chmelický, Dobiáš, Jarolím

Vzhledem k tomu, že se utkání hrálo v pracovní den, musely Štiky oželet kvůli pracovnímu vytížení některé hráče základní sestavy (Buhaj, Novotný, Řeřucha) a k zápasu odcestovalo několik juniorů, které máme pro letošní rok k dispozici.

V první části hry se hrál rychlý a agresivní hokej, přičemž aktivitou hýřili více domácí hokejisté. Rozhodčí k zápasu přistoupil s mírnějším metrem, takže se na ledě jiskřilo více, než by této soutěži slušelo. Avšak ani jeden tým nevyužil početní výhody. Ke konci prvního dějství musel na trestnou lavici usednout na deset minut Tomáš Krejčí, čímž narušil složení útočných řad. Stav utkání se po celou první třetinu nezměnil.

Chybějící Tomáš a reorganizace útočných řad v úvodu druhé třetiny způsobily to, že se máš tým  dostal pod tlak. Střelecký účet zápasu otevřeli domácí. Po zakázaném uvolnění, když náš tým nemohl střídat, domácí využili tlaku odpočatých hráčů a prostřelili Marka v naší brance. Naštěstí na sebe vyrovnání nedalo dlouho čekat. Milan Hakl vybojoval puk za branou domácích, přihrál jej před bránu Pepovi Křenovi a ten se nemýlil. Po vyrovnání se hrál pěkný hokej z obou stran a byla jen otázka času, kdy padne další branka. Více štěstí jsme měli my, K Honzovi Krobauerovi se dostal odražený puk a ten jej uklidil k tyčce domácí branky. Na hole domácích se vkradla nervozita, i přesto nás dostali v závěru třetiny pod tlak, ale bez brankového efektu.

Do poslední části hry nastoupili domácí s jediným cílem – zvrátit vývoj zápasu. Naši trenéři naordinovali hráčům do této fáze zápasu obrannou hru ve středním pásmu a díky této taktice jsme dlouho odolávali snaze uherskoostrožských hráčů o vstřelení branky. S přibývajícím časem přibývalo drobných šarvátek, z nichž jedna, jejímž účastníkem byl Tomáš Galatík, přerostla v regulerní boxerský souboj. Tomáš ukázal, proč má v kabině přezdívku Bivoj – v pohodě ustál dva direkty svého soupeře a pak jediným úderem rozhodl duel. Čtyři minuty před koncem se zbytečného faulu dopustil Libor Dobšák a domácí toho využili k vyrovnání.  O minutu později jsme měli stejnou šanci my a také jsme byli úspěšní. Prosadil se Lukáš Pospíšil a vrátil Štikám vedení. Minutu a půl před koncem se domácí odhodlali ke hře bez brankáře ale úspěšní nebyli. Naopak tři vteřiny před koncem se prosadil Milan Hakl a pečetil výsledek zápasu.

Boj o play-off zůstává i nadále otevřený a doufáme, že se nám stejný husarský kousek podaří v sobotu v utkání ve Velkém Meziříčí.

A jak viděl utkání náš soupeř si můžete přečíst zde.