HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice

mezirici 6:3  stika_mala

Třetiny 1:2, 2:1, 3:0
Branky Lukáš Štěpánek (Michal Krča, Viktor Burian), Martin Pejchal (Lukáš Dostál, David Křenek), Tomas Kochanek (Viktor Burian), Martin Pejchal (David Křenek, Kamil Šerý), David Křenek (Petr Vlašín, Martin Pejchal), Michal Vlašín (Luboš Chlubna) – Tomáš Buhaj (Filip Sabol), Tomáš Krejčí (Lukáš Pospíšil), Josef Křen (Robert Hemala, Tomáš Novotný)
Vyloučení
Využití
Oslabení
Sestava V. Meziříčí
Sestava Rosice  Huzlík – Pospíšil, Hemala, Sabol, Dobšák, Krejčí, Buhaj, Krobauer, Novotný, Hakl, Křen, Majola, Chmelický, Kazlepka

Na začátku utkání sršelo z domácího týmu sebevědomí, pramenící z tabulkového postavení obou týmů. Naštěstí pro nás byla na jejich hře cítit určitá míra lehkomyslnosti, pramenící z podcenění našeho týmu. Rosický tým se nadále potýká s marodkou obránců, nastupujících v základní sestavě (Galatík, Řeřucha, Varholík, Hájek). K tomuto utkání vedle osvědčené obranné dvojice Pospíšil – Hemala, vytvořili trenéři druhou obranu z juniora Filipa Sabola a útočníka Libora Dobšáka.

Lehkovážná hra soupeře způsobila chyby v obranné činnosti, které byly vyřešeny fauly, které rozhodčí po zásluze trestal. Z jedné přesilové hry otevřel brankový účet zápasu nechytatelnou střelou Tomáš Buhaj. Ve druhé desetiminutovce byli vyloučeni dva hráči na každé straně, ale bez brankového efektu. Naši druhou branku vstřelil Tomáš Krejčí. Po návratu z trestné lavice se dostal do brejku a nedal domácímu brankáři šanci. V posledních dvou minutách vyvinuli domácí tlak na naši branku a čtyřicet dva vteřin před sirénou se jim podařilo snížit.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s agresivním pojetím hry na hranici pravidel a na obou stranách probíhala rychlá hra, ale s minimem šancí. Štikám se podařilo z této hry vytěžit branku, o kterou se postaral Pepa Křen. Bohužel toto se odehrálo již v době, kdy byli vyloučeni dva hráči (na každé straně po jednom) a za nás to byl klíčový obránce Lukáš Pospíšil. Za něj musel do obrany naskočit Tomáš Krejčí, ale tím se rozbila naše hra na tři útoky a Lukáš vzadu viditelně chyběl (stejně jako Tomáš v útoku). Když už to vypadalo, že se do kabin půjde s nadějným dvoubrankovým vedení se domácí dvakrát prosadili. Nejprve se trefili při přesilové hře a v téže minutě i vyrovnali.

Ve třetí části hry se dlouho odehrával vyrovnaný hokej a bylo zřejmé, že kdo se dostane do vedení, bude pravděpodobně vítězem utkání. V polovině  posledního dějství se podařilo vstřelit branku týmu Meziříčí. Štiky na to reagovaly velkým tlakem, skoro tři minuty nepustily soupeře ze třetiny, jenže výsledkem byly pouze dvě tyčky. Následný pátý gól definitivně zlomil snahu o zvrat utkání.

Nutno však konstatovat, že výkon mužstva v utkání byl dobrý. Doufejme, že budeme úspěšnější v sobotním utkání s Boskovicemi, protože boj o play-off nevzdáváme.