boskovice

HC Štika Rosice – Minerva Boskovice

stika_mala 3:2  boskovice

Třetiny 2:1, 0:1, 1:0
Branky  Josef Křen (Milan Hakl), Daniel Polzer (Igor Fábry, Lukáš Pospíšil), Igor Fábry (Daniel Polzer) – Filip Krejčiřík (Lukáš Hnilička), Martin Špok (Filip Krejčiřík, Luboš Bednář)
Vyloučení 4:3
Využití 1:0
Oslabení 0:0
Sestava Rosice Nos (Čížek) – Pospíšil, Hemala, Hájek, Varholík, Raška, Dobšák, Buhaj, Krobauer, Krejčí, Hakl, Křen, Novotný, Fábry, Polzer, Chmelický
Sestava Boskovice  Zrza (Hrachovina) • Krejčiřík-Surý A., Pelikán-Surý Z., Honzek • Skácel-Šebek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Hrazdil-Veselý-Václavík
Trenér: Svatopluk Vařeka

Po dlouhé době nastoupil tým Štik v kompletních třech pětkách bez využití juniorů, hrajících za náš klub na  střídavý start. Utkání se od počátku odvíjelo pod mírnou převahou hostujícího týmu, která plynula ze zkušeností hráčů, hrajících dříve vyšší soutěže. První branku se však podařilo vstřelit Štikám, když Milan Hakl z levého rohu přesně našel Pepy Křena a ten se nemýlil. Poté hosté hráli dvakrát přesilovku, jenže bez brankového efektu. Následně jsme i my dostali možnost hrát dvě přesilovky po sobě, protože hostující hráč dostal 2 + 2 minuty za faul na Milana Hakla. První početní výhodu jsme nevyužili, druhou již ano – na 2:0 zvyšoval Dan Polzer. Jenže dvoubrankové vedení nám vydrželo jen krátce, protože se boskovickým podařilo snížit na rozdíl jedné branky a tento stav vydržel až do konce úvodní třetiny. Vedení mohlo být vyšší, jenže Milan Hakl neproměnil brejk, do kterého se v průběhu třetiny dostal.

Neoblíbená druhá třetina, kdy z obranného pásma je daleko na střídačku, se odehrávala v podobném duchu, jako část předchozí. Hrál se svižný hokej, obě mužstva dobře bruslila a odpovědně bránila střední pásmo. Největší šanci měl Pepa Křen, který se podobně jako Milan Hakl ve třetině první dostal do brejku, ale ani jemu se nepovedlo šanci zužitkovat. Hosté vyrovnali po dlouhé přihrávce od obránce, kterou úročník zpracoval, po přejetí modré čáry a vystřelil a prostřelil Petra Nosa v naší brance. S přibývajícími minutami vzrůstala nervozita na obou stranách, protože ani jedno mužstvo nedokázalo zužitkovat své příležitosti ve vstřelení vedoucí branky.

Ve třetí třetině utkání gradovalo, hrál se vynikající hokej. Rozhodující okamžik nastal čtyři minuty před koncem. Igor Fábry si najel před branku a bekhendem poslal rosické do vedení. Naši trenéři si vzali si vzali oddechový čas, aby zastavili rychlé tempo utkání. V posledních dvou minutách hosté odvolali brankáře a sevřeli nás do kleští. Obrovskou obětavostí domácí tým uhájil vedení a favorizované Boskovice odjíždějí bez bodového zisku. Naděje na účast v play-off zůstává otevřena a hodně napoví sobotní utkání ve Velké Bíteši.