HK Kroměříž – HC Štika Rosice

kromeriz_logo 8:3 stika_mala

Třetiny 2:1, 5:1, 1:1
Branky Milan Merta (Martin Vávra), Patrik Zavřel, Martin Gazda (Jiří Jergl, Lubomír Murín), Petr Vaněk (Martin Gazda, Jiří Jergl), Petr Lainka (Milan Merta), Patrik Zavřel (Petr Vaněk), Marek Ditrich (Roman Šťastný, Lubomír Murín), Roman Šťastný (Martin Gazda, Lubomír Murín) – Tomáš Buhaj, Lukáš Pospíšil, Tomáš Novotný
Vyloučení -:-
Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava Kroměříž
Sestava Rosice Huzlík – Varholík, Pospíšil, Mudrych, Řeřucha,  – Jambor, Jarolím, Buhaj, Hakl, Křen, Paulík, Novotný, Majola, Kůst

K našemu prvnímu mistrovskému zápasu v letošní sezóně jsme odjeli do Kroměříže, která je v naší lize považována za nedobytnou tvrz domácích Horáků.

První branku našeho týmu vstřelil po samostatné akci na začátku utkáni Tomáš Buhaj. Domácí  byli naším vedením zaskočeni, přesto si udržovali mírnou převahu.. V čase 8:25 nařídil hlavní rozhodčí proti Štikám trestné střílení. Domácí hráč však trefil jen tyčku, stav se nezměnil. Všechny naše formace velmi dobře bruslily a navíc několika dobrými zákroky podržel rosickém Marek Huzlík. Když do konce třetiny chyběla jedna minuta, z nečekané pozice na modré vystřelil domácí útočník a trefil přesně růžek naší branky a srovnal stav zápasu. Před slušnou diváckou návštěvou se domácí tým okamžitě pustil do útočení a 17 vteřin před koncem třetiny za běžný faul obránce Pospíšila k překvapení všech nařídil rozhodčí druhé trestné střílení proti našemu mužstvu. Tuto šanci již kroměřížští využili a tak i přes bojovný výkon skončila první část hry poměrem 2:1. Po celou první část hry byl příjemným překvapením nově složený útok Jarolím – Buhaj – Jambor.

Hned v úvodu prostřední části hry byli vyloučeni dva naši hráči a soupeř přesilovku 5 na 3 stoprocentně zúročil. Tato skutečnost poznamenala průběh celé třetiny, kdy naši hokejisté se po obdržených brankách jen těžko vyrovnávali domácím hráčům.  Převaha našeho soupeře byla korunována brankami až do stavu 7:1. Teprve tři minuty před koncem se obránci Pospíšilovi podařilo zkorigovat výsledek prostředního dějství.

V poslední třetině se nám podařilo srovnat hru a inkasovali jsme stejně, jako náš soupeř, pouze jednou. Naším střelcem byl Tomáš Novotný. Podle předvedené hry je zřejmé, že náš dnešní soupeř bude patřit k favoritům soutěže.