bites

HC Štika Rosice – Spartak Velká Bíteš

stika_mala  4 : 7  bites

Třetiny 1:4, 3:1, 0:2
Branky  Tomáš Buhaj (David Jarolím, Jan Krobauer), Patrik Varholík (Daniel Polzer), Tomáš Buhaj (David Jarolím, Zdenek Řeřucha), Tomáš Novotný – Roman Bednář (Pavel Pospíšil, Tomas Racicky), Marcel Štěpánek (Jan Grmela, Matěj Šidák), Tomas Racicky (Roman Bednář), Jan Grmela (Matěj Šidák, Luboš Rosendorf), Lukáš Petrčka (Dominik Trnka, Jakub Máša), Tomas Racicky (Pavel Pospíšil), Roman Bednář (Tomas Racicky, Filip Vojáček)
Vyloučení 7:5
Využití 1:3
Oslabení 0:0
Sestava Rosice Huzlík (Nos) – Mudrych, Varholík, Řeřucha, Pospíšil, Černík, Kůst, Krobauer, Buhaj, Dobšák, Hakl, Novotný, Křen, Jambor, Jarolím, Polzer, Antal
Sestava V. Bíteš Alexa (Bartošek) – Bednář, Grman, Šidák, Rosendorf, Zelinka, Račický, Máša, Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Svatuška, Grmela, Touška, Pospíšil, Trnka, Pelikán

Dnešní zápas proti Velké Bíteši sice výsledkově nedopadl podle představ, ale herně s vyjímkou první části hry nebyl vůbec špatný. Ale postupně.

První třetina patřila zcela týmu z Vysočiny. Byli hokejovější, důraznější a kombinačnější, než domácí mužstvo. Brankově se bítešští prosadili již ve třetí minutě. Štikám se podařilo srovnat po dalších dvou a půl minutách, když jsme využili přesilovku a trefil se Tomáš Buhaj. Jenže to bylo do konce prvního dějství z naší strany vše. Hosté se trefili ještě třikrát a konec třetiny dohrávali v tréninkovém tempu. Po čtvrté brance v síti Marka Huzlíka 37 vteřin před koncem jsme byli zralí na ručník.

Co se dělo v kabině před prostřední částí hry je záhadou, ale od začátku jsem se do soupeře obuli a najednou nás byl plný led. Soupeř chvílemi zcela vypadával z rytmu a přišlo i brankové vyjádření naší převahy. A to tak, že jsme v čase 13:25 srovnali skóre a měli jsme možnost jít do vedení, protože jsme hráli dlouhou přesilovku 5:3, jenže bez brankového efektu. Hostující tým přečkané dvojnásobné oslabení postavilo na nohy a čtyři minuty před druhou sirénou šli znovu do vedení.

Třetí třetina byla z naší strany také herně povedená, celou dobu jsme se snažili o vyrovnání brankového stavu. Jenže šest minut před koncem jsme dostali trest 5 minut, čehož náš soupeř dovedl dvakrát využít a bylo rozhodnuto. Po vypršení trestu zbývala do konce zápasu minuta a dvanáct sekund, což bylo na obrat v zápase málo. Body si tedy odváží soupeř.