Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice

uhersky_ostroh_logo 7:3  stika_mala

Třetiny: 1:0, 3:3, 3:0
Branky: Vit Mika (Radek Kučera), Zdeněk Kučera (David Polesný), Filip Stránský (Filip Větříšek), Jan Machalek (Tomáš Beneš), Vit Mika (Jakub Tomi, Zdeněk Kučera), Marek Rauš, Filip Větříšek (Pavel Flora, Filip Stránský) – Josef Křen, Daniel Hroudny (Lukáš Pospíšil, Josef Křen), Filip Kůst (Marek Antal)
Vyloučení:
Využití:
Oslabení:
Sestava Ostroh:
Sestava Rosice: Nos (Čížek) – Pospíšil, Neusser, Antal, Mudrych, Řeřucha, Varholík, Buhaj, Krobauer, Novotný, Křen, Hakl, Hroudný, Kazlepka, Jarolím, Kůst, Černík

Prvních deset minut utkání bylo vyrovnaných, čekalo se, který tým bude ten, který otevře skóre zápasu. Toto čekání prolomili domácí, když po nenápadné akci ostrožský útočník objel našeho obránce a z bezprostřední blízkosti otevřel brankový účet zápasu. Po vstřelení gólu hra sice zůstala vyrovnaná, ale naši hokejisté měli větší počet brankových příležitostí, bohužel však bez efektu v zakončení. Po první třetině tak zápas zůstal otevřený.

Do prostřední části hry vstoupili domácí grandióně – hned v první minutě zvýšili na 2:0. O chvíli později mírná převaha ostrožských vyvrcholila chybou našeho obránce, který nahrál volnému soupeři před branku a ten se nemýlil – 3:0. V tento okamžik byly tribuny ve varu a očekávaly další branky v naší síti. Domácí se však ukázali dobrými hostiteli a vrátili nám přihrávku před svoji branku a Pepa Křen je dostatečně zkušeným střelcem na to, aby si takovou situací dovedl poradit. Netrvalo dlouho a v roli falešného pravého křídla zaútočil obránce Lukáš Pospíšil, nahrál najíždějícímu Danovi Hroudnému a ten svojí první brankou v dresu Štik snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale po rychlém ataku domácí opět překonali našeho brankáře a bylo to znovu o dvě branky. V této části hry rozhodčí vyloučil na každé straně několik hráčů, ale využít jsme toho dokázali pouze my. Tři minuty před koncem třetiny při početní výhodě Martin Antal vystřelil a profesorsky jeho střelu usměrnil za záda domácího brankáře Franta Kazlepka. Třetina byla bohatá na branky ponechala opět osud utkání otevřený.

Do poslední části hry vstoupily Štiky s odhodláním vyrovnat skóre zápasu a vynutit si prodloužení. Domácí však zlomili náš odpor dvěma rychlými brankami během jedné minuty a tím zlomili naši snahu o zvrat utkání.

Rosický tým se teď musí koncentrovat na příští kolo, kdy na náš zimní stadion zavítá velký favorit soutěže a loňský vítěz naší ligy – tým z Boskovic.