HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice

Využití
Oslabení
Sestava V. Meziříčí
Sestava Rosice  Huzlík (Čížek) – Varholík, Antal, Dobšák, Černík, Polzer, Hakl, Křen, Hroudný, Kůst, Kazlepka, Dvořák, Krobauer, Buhaj, Jarolím

Náš dnešní soupeř potvrzuje své ambice v soutěži, drží se na čele tabulky, takže Štiky v Meziříčí čekal těžký zápas. Jenže v první třetině se rozdíl v dosavadní výkonnosti obou soupeřů neprojevil. Hra byla vyrovnaná, atraktivní, přelévala se od branky k brance. První zápis do střelecké listiny patřil domácím, když proměnili brejkovou akci. Následně hlavní rozhodčí přísně vyloučil Libora Dobšáka za údajný faul kolenem na pět minut a do konce utkání. Filmová etyda se  povedla, protože hned při dalším střídání se „těžce zraněný“ domácí hráči na ledě mrskal jako rybička. V dlouhé přesilovce byli domácí úspěšní pouze jednou. Dnes ke svému prvnímu zápasu v rosickém dresu nastoupil Filip Dvořák a právě tento forward okořenil svůj premiérový start branou na 2:1.Po první třetině zůstává utkání otevřené.

Obraz hry ve druhé části hry se nezměnil – hrálo se vyrovnané utkání. Jako první skórovali opět domácí, a to hned dvakrát. Pak ale náš tým snížil lišáckou tečí Filipa Kůsta po střele obránce a byli jsme zpět v zápase. Pak se ale začaly pod taktovkou arbitrů utkání dít věci, nad nimiž zůstává rozum stát. Krátce po vstřelení naší druhé branky vybojoval v osobním souboji puk Tomáš Buhaj a vsítil naši třetí branku. Rozhodčí Kohoutek branku uznal a připravovalo se vhazování ve středu hřiště tak, jak určují pravidla. Avšak někteří domácí hráči za podpory publika se dožadovali neuznání branky pro domnělý „faul“ Tomáše Buhaje v souboji s domácím obráncem, při kterém jej připravil o puk a vstřelil branku. Rozhodčí nepochopitelně branku odvolal a navíc vyloučil Tomáše za „hákování“ na dvě minuty. Toto ovšem nebylo první kontroverzní rozhodnutí sudího (v první třetině Libor Dobšák, Patrik Varholík) ve prospěch domácího týmu. Smutné je, že tým HHK takovou podporu rozhodčích nepotřebuje, protože dlouhodobě předvádí dobrý hokej. Nicméně po druhé třetině zůstal stav 4:2 ve prospěch meziříčských.

Do poslední části hry nastoupily Štiky nezlomené a s odhodláním zvrátit vývoj zápasu. A nebylo k tomu daleko. Nejprve se v závaru před domácí brankou nejlépe orientoval Milan Hakl a snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnání zařídili Filipové. Dvořák vybojoval puk a Kůst podruhé v zápase střílel přesně. Domácí tým znervóznil  a výsledkem bylo, že čtyři minuty před koncem se prosadil Dan Polzer. V tomto okamžiku jsme měli nakročeno k dobrému výsledku. Ale domácí lodivod si dvě minuty před koncem vyžádal oddychový čas a následně odvolal brankáře. A pro domácí to byl šťastný tah – po deseti vteřinách bylo srovnáno. Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, domácí po nevinné akci rozhodli o svém vítězství.

Naši hráči podali vynikající výkon. Skvěle odchytal Marek Huzlík, Dan Polzer jako útočník vynikajícím způsobem zaskočil na postu obránce a velkým příslibem pro další utkání byl výkon nováčka Filipa Dvořáka. V utkání jsme si minimálně bod zasloužili, bohužel hokejová spravedlnost není někdy absolutně spravedlivá. Doufejme, že výkon tým zopakuje v sobot proti Blansku.