dynamiters-logo

Vyloučení
Využití
Oslabení
Sestava Rosice Huzlík (Čížek) – Pospíšil, Antal, Neuser, Řeřucha, Hakl, Křen, Kůst, Buhaj, Raška, Kazlepka, Polzer, Černík, Jarolím
Sestava Blansko

Po vynikajícím výkonu ve Velkém Meziříčí jsme v domácím prostředí přivítali tým Blanska, kterému se v letošní sezóně také příliš nedaří. Bohužel dnes týmu chyběly někteří hráči. což bylo na hře znát (Dobšák, Novotný, Hroudný, Dvořák).

Hned v úvodu utkání nás rozhodčí poslal do téměř dvouminutového oslabení o dva hráče. Této výhody hosté využili bombou od modré čáry. Ve druhé polovině jsme měli mírnou převahu (první desetiminutovka byla vyrovnaná) a z ní plynuly brankové příležitosti, které se nám však nedařilo zakončovat. A protože v hokeji platí „nedáš – dostaneš“, tak několik vteřin před koncem zvýšil soupeř na rozdíl dvou branek a Štiky odcházely do kabin na kolenou.

Do prostřední části hry jsme vstoupili s odhodláním nedat kůži zadarmo. Podařilo se nám využít přesilovku 4 na 3. Trefil se Tomáš Buhaj, který střílel do skrumáže pře blanenskou branou a střela po teči skončila v brance. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, na obou stranách se střídaly brankové příležitosti, které plynuly z kombinačních akcí, ale i z chyb při bránění. Jednu z nich se podařilo soupeři využít a odskočil znovu na rozdíl dvou branek. Naštěstí nedlouho po tomto okamžiku Tomáš Buhaj vystihl špatnou rozehrávku a jel sám na brankáře. Byl ale faulovaný a nařízené trestné střílení proměnil. Po druhé část tedy zůstalo utkání otevřené.

Do poslední třetiny vlétly Štiky jako uragán, výsledkem čehož byly dvě branky (Lukáš Pospíšil a Martin Antal), které otočily brankový vývoj zápasu ve prospěch rosického týmu. Soupeři se ale podařilo z přesilovky srovnat a tento stav vydržel až do konce třetí části hry.

Diváci tak mohli poprvé v letošní sezóně vidět prodloužení a samostatné nájezdy. V prodloužení jsme mohli 27 vteřin před koncem rozhodnout, ale Filip Kůst neproměnil druhé trestné střílení v zápase. A podobně se dařilo i našim střelcům při nájezdech po ukončení prodloužení. Exekutoři z Blanska byli úspěšná dvakrát, takže z utkání bereme pouze bod.