HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice

Využití
Oslabení
Sestava Uh. Hradiště
Sestava Rosice Huzlík (Čížek) – Pospíšil, Černík, Řeřucha, Jambor, Kůst,  Antal, Buhaj, Krobauer, Hroudný, Hakl, Křen, Jarolím, Kazlepka, Dvořák, Polzer, Majola

K dnešnímu zápasu jsem zajížděli do Uherského Hradiště k utkání o „černého Petra“ naší ligy. Vzhledem k tomu, že se na nedalekém fotbalovém stadioně bude večer hrát zápas Slovácko – Plzeň, posunuli pořadatelé začátek na 16. hodinu.

Štiky vstoupily do zápasu velmi nešťastně – již po 21 vteřinách jsme vytvořili chyby které soupeř potrestal vedoucí brankou. Tento gólovlivnil náš výkon v první desetiminutovce. Bohužel dalšími chybami jsme umožnili soupeři zvýšit náskok na rozdíl dvou branek. Ve druhé polovině úvodní části hry jsem soupeře zatlačili, ale k brance nám nepomohly ani dvě přesilovky hrané po sobě. Jenže ani soupeř nevyužil početní převahy při vyloučení Davida Jarolíma a tak se v první třetině stav již neměnil.

Do druhé třetiny vstoupili naši hráči s odhodláním zvrátit vývoj zápasu a když Tomáš Buhaj snížil na 2:1, zdálo se, že naše snaha bude korunována úspěchem. Bohužel jsme v následujících minutách dostali v rychlém sledu dvě branky. Od této chvíle Štiky šly s výkonem dolů a začaly kupit chybu za chybou, což vedlo ke zvyšujícímu se počtu branek v naší síti. Bylo neuvěřitelné, jak naše mužstvo po vynikajícím výkonu ve Velkém Meziříčí a bojovné hře s Blanskem tento zápas bezkrevně a bez snahy odevzdává.

Do poslední třetiny, kdy už byl zápas rozhodnutý, vstoupila obě mužstva s vědomím této skutečnosti a poslední část hry se podle toho vyvíjela až do závěrečné sirény.

Tento zápas ukázal, že vypořádat se s generační výměnou hráčů, ke které v letošním roce došlo, nebude vůbec jednoduché. V týmu, který před pěti lety začal začal hrát za rosické Štiky, zůstali pouze tři hráči (Hakl, Křen, Čížek). Ke starším hráčům, kteří byli dnes na ledě je možno připočítat trio Pospíšil, Buhaj a Krobauer. Většinu našeho mužstva tvoří mladší hráči, kteří ještě v loňském roce hráli juniorské ligové soutěže a tito hráči na vlastní kůži poznávají obrovský rozdíl mezi mužským a mládežnickým hokejem. Pevně věříme, že trenérské duo Balabán – Hájek postaví tým na nohy tak, aby do druhé poloviny soutěže došlo ke zlepšení herních výsledků. Play-off ještě není zcela nedosažitelné, pokud dojde ve zbývajících utkáních ke zlepšení herního projevu. Do konce sezóny zbývá deset zápasů a doufejme, že si mladí hráči na soutěž zvyknou a týmu se bude dařit lépe.