breclav

Vyloučení  5:6
Využití  1:3
Oslabení  0:0
Sestava Rosice Nos, (Huzlík) – Antal, Řeřucha, Pospíšil, Černík, Raška, Jambor, Jarolím, Krobauer, Buhaj, Dvořák, Hakl, Hroudný, Křen, Majola, Kazlepka, Kůst
Sestava Bčeclav

K dnešnímu zápasu na rosický zimní stadion zavítal soupeř z naší výkonnostní kategorie, takže klub i fanoušci vzhlíželi k utkání s nadějí ve vítězství. Jenže na konci utkání byla situace jiná, i když bodový zisk nebyl nereálný.

První část hry jsme nezačali nejlépe, již po 22 vteřinách se soupeř prosadil po skrumáži před naší brankou. Štiky se ale nepoložily a  po následujících šest minut jsme soupeře zatlačili do defenzívy, jenže bez brankového efektu. Skóre se vyrovnalo až v polovině třetiny, když se po chybě obrany hostů dostal k puku Milan Hakl a tváří v tvář břeclavskému brankáři se nemýlil. Hra byla v těchto fázích vyrovnaná, obě mužstva předváděla víc nasazení, než hokejového umu. Bohužel dvě minuty před koncem soupeř využil přesilovou hru a brankou do šatny si znovu zajistil vedení v utkání.

V prostřední části se obraz hry nezměnil. Soupeř měl ale více štěstí v koncovce, takže se dostal do tříbrankového náskoku a vypadalo to, že se rosičtí již neprobudí a nenajdou dost síly na zvrat v utkání. Ale tři minuty před koncem třetiny jsme soupeři oplatili závěr třetiny předchozí – Tomáš Buhaj snížil na rozdíl dvou branek.

V závěrečné části hry jsme vyvinuli tlak, který měl přinést obrat v utkání. A skutečně se stalo. Po brankách Pepy Křena a Davida Jarolíma bylo za tři minuty srovnáno a Štiky nabraly vítr do plachet. Ale místo toho, abychom dali další branky se prosadil náš soupeř z přesilové hry, která následovala po naší nevyužité početní výhodě. A na tuto branku jsme již nedokázali i přes výraznou převahu nedokázali odpovědět, naopak soupeř vstřelil ještě jednu branku a tento stav uhájil i přesto, že se naši trenéři rozhodli odvolat brankáře.