HC Štika Rosice – HK Kroměříž

Vyloučení -:-
Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava Rosice Huzlík, Čížek – Pospíšil, Černík, Antal, Varholík, Řeřucha, Hakl, Křen, Kůst, Buhaj, Krobauer, Jarolím, Kazlepka, Dvořák, Jambor
Sestava Kroměříž

Již před začátkem utkání bylo vidět, že tým z Kroměříže nastoupil s velkým sebevědomím a naopak na našich hráčích bylo znát, že mají v hlavách poslední zápas v Kroměříži, který se nám moc nepovedl.

Štiky však utkání zahájily velmi dobře – bruslily, důsledně bránily a skvěle se pohybovaly, čímž dokonale zaskočily soupeře. První branku vstřelil Milan Hakl, který tak zahájil svůj neskutečný střelecký koncert. Druhou banku našeho týmu vstřelil Daniel Hroudný, jenže hosté si svoji střeleckou chvilku vybrali 0,6 vteřiny před koncem a snížili brankou do šatny na rozdíl jednoho gólu.

Ve druhé třetině se prosadil Milan Hakl, který se trefil hned třikrát a docílil hattricku během jedné třetiny. Kroměřížští korigovali brankový vývoj utkání za stavu 4:1 pěknou střelou od modré čáry. Velkou smůlou pro náš tým bylo v této části zranění Tomáše Buhaje, který musel odstoupit ze zápasu.

Do poslední třetiny jsme nastoupili sice bez Tomáše Buhaje, ale s jasným cílem udržet vedení proti silnému soupeři. Důsledné pokrývání všech hráčů, vynikající výkon Marka Huzlíka, obětavost v letos nevídaná a troška štěstí byly atributy, které přinesly poprvé v letošní sezóně plný bodový zisk. Nepěknou kaňkou na utkání bylo zranění Pepy Křena čtyři vteřiny před koncem, když se dostával do úniku a byl soupeřem seknut zezadu. Po sportovní stránce musíme uznat, že soupeř v poslední části hry předvedl výborný hokej a bylo vidět, že jeho tabulkové postavení není náhodné.