Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní finance

ČSOB - osobní finance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

 Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice

  bites: 5  stika_mala

 

Statistiky utkání

Třetiny 1:2, 2:1, 5:2
Branky  Hakl, Krobauer, Kazlepka 2x, Hroudný
Vyloučení -:-
Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava V. Bíteš
Sestava Rosice Huzlík, Nos – Varholík, Řeřucha, Černík, Pospíšil, Antal, Dobšák – Polzer, Kůst, Krobauer, Hakl, Křen, Hroudný, Kazlepka, Jarolím, Dvořák


 

Informace o utkání

 

K dnešnímu utkání jsme odjeli k našemu nejbližšímu sokovi do Velké Bíteše. Zápasy s tímto soupeřem nesou znaky derby, a to s přízviskem „jak se patří“. K těmto utkáním patří velká bojovnost a nasazení, ale boj bývá vedený oboustranně korektně; hráči se snaží ukázat hokejové, nikoliv bojové umění.

Do zápasu dnes nemohl zasáhnout Tomáš Buhaj, který se tak přidal k Tomáši Krejčímu a rozšířil naši marodku. Máme tak mimo hru již druhého vynikajícího útočníka, na jejichž dovednosti se mužstvo dlouhodobě spoléhá.

První část hry se vyznačovala mírnou převahou domácího týmu, přičemž ale větší počet brankových příležitostí mělo naše mužstvo. A za stavu 0:0 dokonce zazvonila tyčka domácí svatyně. Do vedení však šli bítešští, kteří využili nedorozumění mezi Markem Huzlíkem a obranou. Na modré čáře se k puku dostal domácí hráč a potrestal toto nedorozumění. Za chvíli na to nám bylo opět zle, protože byl vyloučen Milan Hakl. Přesilovku jsme přežili a vyloučený hráč se po návratu z lavice hanby ihned zapojil do hry, a to tak, že zablokoval střelu obránce, dostal se do brejku a následně srovnal skóre. V závěru první třetiny vybojoval Honza Krobauer v rohu puk, rozjel se k brance a z nulového úhlu překonal brankáře podruhé.

Druhé dějství začalo lépe pro naše hráče. Střelu obránce Martina Antala vyraženou brankářem pohotově vrátil do sítě Franta Kazlepka. Tento vývoj vypadal nadějně, jenže jsme se nechali ukolébat příznivým stavem zápasu a domácí hráči toho dokonale využili. Nejprve při vyloučení Valtra Černíka snížili a krátce na to bylo srovnáno. Stav 3:3 po dvou třetinách ponechal výsledek zápasu zcela otevřený.

V poslední třetině padlo sedm branek, bohužel pět do naší sítě. Trenér Hájek o přestávce před poslední třetinou varoval tým před tím, abychom po průběhu druhé části hry pustili domácí do vedení. Bohužel se tak stal opak. Vzápětí jsme dostali šanci stav utkání opět vyrovnat, ale Milan Hakl neproměnil nařízení trestné střílení. A tak domácí mohli pokračovat ve hře plné sebevědomí. A byli úspěšní – dostali se do tříbrankového vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Za stavu 6:3 ze skrumáže snížil Dan Hroudný a následně jsem mohli hrát přesilovou hru a mohli jsme dát  kontaktní branku. Bohužel jsme šanci nevyužili a naopak to byli domácí, kteří znovu zvýšili své vedení. Štiky se nevzdaly a bojovaly, což opět přineslo snížení z hole Františka Kazlepky. Jenže očekávaný nápor našich hráčů nepřišel, protože domácí také dostali šanci zkusit si trestné střílení a na rozdíl od Milana byli úspěšní.

V poslední části hry proběhly dvě rozdílné desetiminutovky. V první jsme zcela vypadli ze hry a inkasovali tři branky a druhá byla vyrovnaná  – 2:2. Tento herní výpadek z první desetiminutovky dovedli domácí potrestat a zkušeně si pohlídali průběh závěru zápasu a zaslouženě zvítězili. Naši hráči byli po zápase zklamaní, protože dobře rozehrané utkání jsme nedovedli k bodovému zisku. Hokej se nehraje na kdyby, ale kdybychom za stavu vstřelili čtvrtý gól, zápas by měl jiné obrysy…