Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice

Využití -:-
Oslabení -:-
Sestava V. Bíteš
Sestava Rosice Huzlík, Nos – Varholík, Řeřucha, Černík, Pospíšil, Antal, Dobšák – Polzer, Kůst, Krobauer, Hakl, Křen, Hroudný, Kazlepka, Jarolím, Dvořák

K dnešnímu utkání jsme odjeli k našemu nejbližšímu sokovi do Velké Bíteše. Zápasy s tímto soupeřem nesou znaky derby, a to s přízviskem „jak se patří“. K těmto utkáním patří velká bojovnost a nasazení, ale boj bývá vedený oboustranně korektně; hráči se snaží ukázat hokejové, nikoliv bojové umění.

Do zápasu dnes nemohl zasáhnout Tomáš Buhaj, který se tak přidal k Tomáši Krejčímu a rozšířil naši marodku. Máme tak mimo hru již druhého vynikajícího útočníka, na jejichž dovednosti se mužstvo dlouhodobě spoléhá.

První část hry se vyznačovala mírnou převahou domácího týmu, přičemž ale větší počet brankových příležitostí mělo naše mužstvo. A za stavu 0:0 dokonce zazvonila tyčka domácí svatyně. Do vedení však šli bítešští, kteří využili nedorozumění mezi Markem Huzlíkem a obranou. Na modré čáře se k puku dostal domácí hráč a potrestal toto nedorozumění. Za chvíli na to nám bylo opět zle, protože byl vyloučen Milan Hakl. Přesilovku jsme přežili a vyloučený hráč se po návratu z lavice hanby ihned zapojil do hry, a to tak, že zablokoval střelu obránce, dostal se do brejku a následně srovnal skóre. V závěru první třetiny vybojoval Honza Krobauer v rohu puk, rozjel se k brance a z nulového úhlu překonal brankáře podruhé.

Druhé dějství začalo lépe pro naše hráče. Střelu obránce Martina Antala vyraženou brankářem pohotově vrátil do sítě Franta Kazlepka. Tento vývoj vypadal nadějně, jenže jsme se nechali ukolébat příznivým stavem zápasu a domácí hráči toho dokonale využili. Nejprve při vyloučení Valtra Černíka snížili a krátce na to bylo srovnáno. Stav 3:3 po dvou třetinách ponechal výsledek zápasu zcela otevřený.

V poslední třetině padlo sedm branek, bohužel pět do naší sítě. Trenér Hájek o přestávce před poslední třetinou varoval tým před tím, abychom po průběhu druhé části hry pustili domácí do vedení. Bohužel se tak stal opak. Vzápětí jsme dostali šanci stav utkání opět vyrovnat, ale Milan Hakl neproměnil nařízení trestné střílení. A tak domácí mohli pokračovat ve hře plné sebevědomí. A byli úspěšní – dostali se do tříbrankového vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Za stavu 6:3 ze skrumáže snížil Dan Hroudný a následně jsem mohli hrát přesilovou hru a mohli jsme dát  kontaktní branku. Bohužel jsme šanci nevyužili a naopak to byli domácí, kteří znovu zvýšili své vedení. Štiky se nevzdaly a bojovaly, což opět přineslo snížení z hole Františka Kazlepky. Jenže očekávaný nápor našich hráčů nepřišel, protože domácí také dostali šanci zkusit si trestné střílení a na rozdíl od Milana byli úspěšní.

V poslední části hry proběhly dvě rozdílné desetiminutovky. V první jsme zcela vypadli ze hry a inkasovali tři branky a druhá byla vyrovnaná  – 2:2. Tento herní výpadek z první desetiminutovky dovedli domácí potrestat a zkušeně si pohlídali průběh závěru zápasu a zaslouženě zvítězili. Naši hráči byli po zápase zklamaní, protože dobře rozehrané utkání jsme nedovedli k bodovému zisku. Hokej se nehraje na kdyby, ale kdybychom za stavu vstřelili čtvrtý gól, zápas by měl jiné obrysy…