HC Štika Rosice – Hokej Uherský Ostroh

Vyloučení: 6:5
Využití: 1:1
Oslabení: 1:0
Sestava Rosice: Nos, Čížek – Antal, Černík, Varholík, Dobšák, Krobauer, Kůst, Polzer, Kakl, Hroudný, Křen, Kazlepka, Jarolím, Jambor
Sestava Ostroh:

Po posledním domácím utkání, ve kterém Štiky porazily na domácím ledě favorizovanou Kroměříž, vzhlíželi rosičtí fanoušci k utkání s Uherským Ostrohem s nadějí na další bodový zisk. Místo toho však utkání dopadlo fiaskem pro rosický tým.

Hned od začátku zápasu bylo zřejmé, že soupeř má navrch. Hosté lépe bruslili, kombinovali a bylo hokejovější. Štiky se jim snažily sekundovat, ale při absenci klíčových hráčů (Pospíšil, Buhaj, Krejčí a další) to byl pouze platonický pokus. A branky na sebe nenechaly dlouho čekat. První přišla do sítě, kterou v té době hájil Petr Nos, v sedmé minutě a pak v pravidelných intervalech až do stavu 0:5, kterým skončila první třetina.

Ve druhé části hry se obraz hry nezměnil, ale soupeř ukolébaný brankovým vývojem utkání polevil, takže naše konto v této třetině zatížil pouze jednou brankou. Po ní došlo logicky k vystřídání brankářů a naši svatyni dále hájil Ondra Čížek.

Ve třetí třetině hosté rozjeli brankostroj a za prvních šest minut skórovali čtyřikrát. Teprve za stavu  0:9 se dostali ke slovu naši hokejisté a korigovali třemi brankami krutou porážku. Soupeř mezi tím dále sázel branky jak na běžícím pásu až jich na našem kontě bylo o jednu více, než tucet.

Utkání se Štikám nepovedlo, ale dlužno poznamenat, že soupeř byl kvalitní a navíc nám chyběli zkušení hráči. Na ledě byli převážně mladí hokejisté, kteří se ještě se soutěží sžívají a jejich čas v krajské soutěži teprve přijde. Zde je prostor pro trenérskou dvojici, aby s těmito hráči pracovala a dovedla je ke standartním výkonům.