HC Štika Rosice – HC Uničov

Vyloučení 3:5
Využití 0:1
Oslabení 0:1
Sestava Rosice Huzlík (Čížek) – Černík, Antal, Řeřucha, Dobšák, Hakl, Hroudný, Polzer, Krobauer, Jarolím, Jambor, Kazlepka, Kůst
Sestava Uničov

Před dnešním zápasem dostalo vedení klubu další nepříjemnou zprávu. Do konce sezóny bude chybět další opora týmu – Patrik Varholík. Má zraněný meniskus a čeká ho delší léčení. Tím mužstvo přišlo o dalšího hráče, jako by toho od začátku soutěže nebylo dost.

Po poslední porážce fanoušci k utkání vzhlíželi s obavami, zda výkon týmu nebude poznamenán, ale trenéři udělali kus práce s psychikou hráčů a obraz hry se výrazně změnil. Zejména v obranné činnosti to bylo výrazně znát. Škoda, že se ještě nepřidala střelecká pohoda, protože to jediné v naději na dobrý výsledek v dnešním zápase chybělo.

První třetinu jsme začali parádně. Ve třetí minutě dostal Milan Hakl perfektní přihrávku za obránce přes polovinu hřiště a sólový nájezd bezpečně proměnil. Po tomto úspěchu se do nás soupeř obul, ale narážel na soustředěnou obranu, která byla schopna ubránit spoustu střel a narušovat kombinaci soupeře v naší třetině. A co přes obranu prošlo, zlikvidoval bravurně chytající Marek Huzlík. Vyrovnání ale přišlo na konci prvního dějství, když jsme docela nešťastně hráli přesilovku a soupeři se podařilo srovnat skóre.

Ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, ale do vedení šli uničovští. Po šesti minutách druhé třetiny využili přesilovku a otočili vývoj utkání. Štiky se ale nepoložily a dlouho se snažily vyrovnat. To se jim podařilo šest minut před koncem třetiny, jenže rozhodčí se po konzultaci s čárovými rozhodčími za velmi aktivní účasti hráčů soupeře rozhodl branku neuznat. Toto byl rozhodující okamžik utkání, protože  ve zbývajícím čase druhé části jsme ještě dvakrát inkasovali.

V poslední třetině byla vidět snaha rosických hokejistů o obrat, ale nedařilo se nám střelecky, takže jedinou branku vstřelili hosté čtyři minuty před koncem zápasu.

Utkání jsme sice prohráli, ale je nutno vidět i pozitiva. Zlepšená hra v obraně se skvostným výkonem Marka Huzlíka v brance byla pro dobře bruslícího soupeře výraznou překážkou. Dále je pozitivní, že se tým psychicky nepoložil a neodehrál odevzdané utkání. A v neposlední řadě je nutno poznamenat, že výkon rozhodčího byl velmi rozpačitý a chvílemi se zdálo, že má blíž k týmu hostí, což mělo své důsledky v naší hře.