Není žádným tajemstvím, že úroveň Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) je na velmi slušné úrovni, k čemuž také přispívá velké množství hráčů z vyšších hokejových soutěží, kteří často pokračují ve své kariéře v naší soutěži. Tým Uherského Hradiště (po několika neúspěšných sezónách) v letošním roce posílil ještě nedávno extraligový zlínský útočník Filip Čech a rozhovor s tímto hráčem otiskl Slovácký deník a vy si jej můžete přečíst zde. Filip Čech odehrál celou svoji extraligovou kariéru v jednom týmu. Za Zlín odehrál v extralize úctyhodných 461 zápasů! I jeho zásluhou jsou výsledky Uherského Hradiště v letošní sezóně podstatně lepší než v předcházejících sezónách. Účinkování některých bývalých extraligových hráčů v naši KLM je v příkrém kontrastu s názory některých mladých hokejistů, kteří po skončení svého účinkování v extralize juniorů či v extralize staršího dorostu raději s hokejem skončí než by si „kazili jméno“ v KLM. Naopak velký dík patří bývalým extraligovým hokejistům, kteří po své skvostné kariéře pokračují v hokeji i v nižších soutěžích. Na tyto hráče se potom diváci rádi chodí podívat i na krajské zimáky. Na těchto hráčích je totiž vidět, že hokej hrají hlavně z toho důvodu, že je to jejich oblíbený sport.