Oslabení
Sestava Břeclav
Sestava Rosice  Huzlík – Pospíšil, Antal, Černík, Čížek, Krobauer, Buhaj, Polzer, Dvořák, Kůst, Kazlepka

Informace o utkání

Nedávno jsme si libovali, když jsme k utkání do Blanska zajížděli se sedmnácti hráči do pole. Dnešní situace byla díky nemocem a dovoleným zcela opačná a k zápasu odjeli dva brankáři a devět hráčů do pole. Pravidla ale stanoví, že do pole musí být hráčů minimálně deset, takže Ondra Čížek neobléknul brankářskou výstroj, nýbrž se vybavil jako obránce.Tato kuriózní situace o pár minut posunula začátek utkání.

Domácí Lvi naše hráče podcenili  a hned v první minutě po samostatném nájezdu Tomáše Buhaje šly Štiky do vedení. Neuvěřitelný byl přístup hlavního rozhodčího, který celou první část hry tlačil domácí tým a vylučoval pouze naše hráče. Navíc proti nám nařídil sporné trestné střílení. Na domácích bylo znát, že jsou na koni, ale bezchybně chytající Marek Huzlík tlak soupeře eliminoval. S blížícím se koncem třetiny se podařilo ujet Honzovi Krobauerovi, puk odražený po jeho střele se dostal k Danu Polzerovi a ten jej dorazil do branky. A Dan jako střelec se o chvilku později prosadil podruhé, kdy plácnul do puku, který doplachtil do horního růžku branky.

V prostřední části hry nám soupeř oplatil branku hned v první minutě a zvedl si tím výrazně sebevědomí. Body potřebují kvůli účasti v play-off, takže jejich aktivita byla pochopitelná. Snahu Lvů i nadále podporoval rozhodčí. Když bylo v jednom okamžiku domácích na ledě šest, nepotrestal je a vysvětlil to tím, že chyba ve střídání byla neúmyslná. Ale i přes výraznou převahu soupeře se podařilo ujet do brejku Frantovi Kazlepkovi, rychlostí u něj nevídanou prolétl hřiště, s přehledem zavěsil a vrátil vedení na naši stranu. Ke konci druhé třetiny se rozhodčí umoudřil a vyloučil dva domácí hokejisty, takže si  torzo našeho mohlo odpočinout.

V poslední třetině zněl rozkaz od domácích pro rozhodčího jasně: Lvi musejí vyhrát, protože bojují o play-off. Ten, kdo čte naše články na stránkách Štik ví, že se snažíme být vysoce objektivní (na 100 procent to nejde, pokud někomu fandíte). Domácí Lvi se dostali do vedení 5:4, ale proč dostal náš hráč za běžný zákrok pět minut před koncem trest na pět minut(!), ví jen rozhodčí, který jej udělil.

Za výkon je dnes nutno vyzvednout brankáře Marka Huzlíka, v poli Tomáše Buhaje a vlastně všechny hráče za bojovnost, kterou předvedli. To je příslibem pro další sezónu.