S mírným zpožděním přinášíme našim fanouškům první základní informace o novém ročníku KLM. Ve čtvrtek 7.  června 2018 byl ve Vyškově v hotelu Atrium v 17.00 hodin rozlosován nový ligový ročník. Letošní losování bylo očekáváno s velkým napětím, neboť do posledního okamžiku nebyl znám počet účastníků letošního ročníku KLM. Konečné číslo v počtu účastníků – 14 týmů,  je velmi příjemné. Soutěž bude mít 26 kol (každý odehraje 13 utkání doma a 13 na kluzištích soupeřů) a vzhledem k tomu, že je sudý počet účastníků, nebudou žádné nucené pauzy pro lichý tým. Po skončení základní části (26 kol) bude osm nejlepších týmů pokračovat v soutěži v play-off. Do soutěže se přihlásili všechny týmy (11 loňských účastníků), které odehráli ligový ročník 2017/2018 (tedy kromě našeho rosického klubu to jsou Boskovice, Blansko, Břeclav, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Kroměříž, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Uherské Hradiště a Uničov) a také tři nováčci (Hodonín, Brumov-Bylnice a Březina). Krátce se zastavíme u jednotlivých nováčků.  Prvním nováčkem je tým HC Brumov-Bylnice, což je staronový účastník soutěže. V první naší sezóně po obnovení ligového hokeje v Rosicích (sezóna 2013/2014) jsme se s tímto týmem v KLM potkali – v tomto ročníku obsadili Brumovští sedmé místo, avšak do dalšího ročníku KLM již svůj tým nepřihlásili. Brumov-Bylnice má slušnou mládežnickou základnu a tento hokejový klub má zájem, aby vlastní odchovanci neodcházeli do jiných klubů a tak se rozhodli obnovit mužský hokej. Brumovští – držíme Vám palečky a doufáme, že se Vám návrat do KLM podaří! Druhým nováčkem je tým SHKM Hodonín. V sezóně 2016/2017 jsme v naší KLM měli tým z Hodonína – avšak byl to b-tým druholigového mužstva a v loňském roce tento tým již naši KLM nehrál. V sezóně 2016/2017 tento hodonínský tým získal o jeden bod více než náš hokejový klub a skončil na celkovém devátém místě. V letošním roce bude hodonínský klub (v naší KLM) součástí  hodonínské mládeže (tedy formálně na a-týmu zcela nezávislý)a bude mít tu výhodu, že v rámci střídavých startů si budou moci navzájem z druholigovým týmem vypomáhat. Třetím nováčkem v naší soutěži je tým TJ Sokol Březina. Je to hokejový klub, který v loňském roce vyhrál šestou nejvyšší hokejovou soutěž (okresní ligu Blansko) a rozhodl se pátou nejvyšší soutěž (KSM) přeskočit a zkusit přímo naší KLM. Určitou pikantností pro rosické hokejisty je ta skutečnost, že jedním z nejvyšších funkcionářů tohoto klubu je náš bývalý hráč Adam Kozel. Březina bude hrát své zápasy na novém hokejovém stadiónu ve Vyškově, ale ponechá si svůj původní název. Novému hokejovému stadiónu ve Vyškově bude určitě KLM slušet. Letošní ročník krajské ligy začne o týden dříve než minulý rok – o víkendu 15/16 září. Rozlosování a rozpis přátelských utkání Vám přineseme v nejbližších aktualitách.