Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice

Oslabení: -:-
Sestava Ostroh:
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Rafaj, Antal, L. Pospíšil (C), Galatík, Lučivňák, Dobiáš, Kousal, Krobauer, Gombarčík, Polzer, P. Pospíšil, Jochman, Svatuška, Jambor, Kůst, Hanáček

Na ledě favorita jsme prohráli o dvě branky.

Po prázdninové přestávce a přípravě začala hokejistům nová sezóna. Los nebyl Štikám příliš přívětivý, protože nás hned v prvním kole poslal na kluziště jednoho z nejlepších týmů soutěže. V našem mužstvu se objevila celá řada nových hráčů a tak po období sehrávání by se nám více hodil méně silný soupeř.

Papírové prognózy však v úvodní třetině nefungovaly, neboť jsme v prvním dějství domácím stačili nejen bruslařsky, ale i hokejově. Byli jsme Ostrohu vyrovnaným soupeřem. Rozhodčí vyloučil každému týmu po dvou hráčích, ale ani jeden z týmů nabídnutou možnost nevyužil. Za prvních dvacet minut byl na ledě vidět pouze jeden brejk a ten domácí neproměnili. Branku vstřelili až tři minuty před koncem první části, kdy v prostoru mezi kruhy naši obránci nedostoupili domácího útočníka a ten prostřelil Marka Huzlíka v brance. V průběhu třetiny bohužel došlo k vážnému zranění našeho nováčka Pavla Pospíšila, který byl nešťastně trefen pukem a musel odjet do nemocnice v Uherském Hradišti. Tato nepříjemná událost zmrazila naše hráče a tak trenérská dvojice Balabán – Šoukal musela o přestávce zapracovat, aby Pavlovo zranění neovlivnilo naši další hru.

Ve druhém dějství jsme prohráli především na vyloučení (my pět hráčů, soupeř bez vyloučení). To byl základní rozdíl v hernách situacích a z toho vzešel i výsledek druhé třetiny. Navíc vylučování pouze našich hráčů nevydržel Honza Krobauer a vysloužil si osobní desetiminutový trest. Domácím se hned na začátku druhé části podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl, jenže se neradovali dlouho. Premiérovou branku Štik v letošním ročníku vstřelil Filip Kůst a snížil opět na rozdíl jediného gólu. Jenže pět vyloučených hráčů znamenalo půlku třetiny hrát ve čtyřech, což se projevilo na zvýšeném úbytku sil. Toho soupeř využil v závěru třetiny a znovu šel do dvoubrankového vedení.

Na začátku poslední části jsme přestáli dlouhou přesilovku 5 na 3 a i další početní výhody soupeře. Hráči obou týmů se nedali strhnout výkonem rozhodčího a odehráli utkání v rámci běžných soubojů bez rvaček a zákeřností. Velmi dobrý výkon opět podal brankář Marek Huzlík. Mužstvo neodehrálo špatný zápas na ledě favorita a výkon nově formovaného týmu je příslibem do začínající sezóny.