Lvi Břeclav – HC Štika Rosice

Oslabení: -:-
Sestava Břeclav:
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek (26. min) – Rafaj, Antal, Vojáček, Lučivňák, Dobšák, Dobiáš, P. Pospíšil, Krejčí, Jochman, Svatuška, Stupka, Polzer, Hanáček, Kůst, Jarolím

V Břeclavi jsme sahali po bodu.

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, hned v úvodních minutách vstřelil branku Daniel Jochman. Bohužel jsme v kvalitním výkonu nepokračovali a po chybách v obraně otočila Břeclav vývoj zápasu a šla do vedení 3:1. V poslední minutě prvního dějství se však znovu prosadil Dan Jochman a snížil na rozdíl jediné branky.

Během přestávky zaznívalo z naší kabiny hřímání trenérů, kteří dobře věděli, že pokud budeme hrát zodpovědně a disciplinovaně, budeme na domácí stačit. Štiky si slova trenérů vzaly k srdci, alespoň dočasně, a náš nejlepší útok Jochman – P. Pospíšil – Krejčí zamotal soupeři hlavu. Poslední jmenovaný vyrovnal stav zápasu. Jenže se opakovala situace z první třetiny a po našich chybách šel soupeř postupně do tříbrankového vedení. Na hru naší obrany reagoval brankář Huzlík tím, že se nechal ve 26. minutě vystřídat. Rosičtí ale zbraně nesložili a Pavel Pospíšil znovu snížil stav zápasu na rozdíl dvou branek. Jen škola, že se k dobré hře prvního útoku nepřidaly i další řady. V poslední sekundě prostřední třetiny protlačil soupeř puk za záda brankáře Čižka. O tom, zda to bylo ještě v hrací době nebo po jejím vypršení se dlouho diskutovalo. Nakonec hlavní rozhodčí po konzultaci s čárovými branku uznal.

Do poslední třetiny nastoupil náš tým se snahou udělat něco s výsledkem. A dařilo se. Po pěkné kombinaci snížil Dan Polzer. Od tohoto okamžiku následovala krásná hokejová bitva. S přibývajícím časem měl náš tým stále více ze hry. Dvě minuty před koncem jsme odvolali brankáře a podařilo se snížit na rozdíl jediné branky. Dvacet vteřin před závěrečnou sirénou měl vyrovnání na holi Matěj Stupka, ale těsně minul domácí svatyni.

Škoda, že nám v Břeclavi utekl začátek zápasu, neboť bod jsme si za výkon, zejména v poslední třetině, zasloužili. Reparát nás čeká v neděli proti nováčkovi soutěže – týmu Březiny. Za ně nastupuje několik hráčů, kteří v minulých letech hájili barvy Štik.

Bylo by dobré se zastavit u osoby Pavla Pospíšila. Ten utrpěl v utkání s Uherským Ostrohem těžké zranění, ale otřepal se a po jednozápasovém výpadku dnes nastoupil a jeho výkon byl příkladný.