HC Štika Rosice – TJ Sokol Březina

Využití: 3:1
Oslabení: 0:2
Sestava Rosice:
 Huzlík, Čížek – Antal, Dobiáš, Dobšák, Rafaj, Vojáček, Hanáček, Jarolím, Jochman, Krejčí, Kůst, Lučivňák, Polzer, P. Pospíšil, Svatuška, Kožár, L. Pospíšil, Jambor, Gombarčík.
Sestava Březina:

Štiky rozhodly o osudu utkání s Březinou již v první třetině

Dnešnímu zápasu dával domácí tým velkou důležitost, protože ve třech dosud odehraných soutěžních utkáních jsme herně nepropadli, ale výsledkově jsme se neprosadili ani v jednom odehraném duelu. Případná další bodová ztráta už by znamenala komplikace v boji o umístění v konečné tabulce.

Hned od úvodních minut se do sebe oba soupeři pustili bez respektu a byl k vidění pohledný útočný hokej. Nejprve se zdálo, že mají navrch hosté, to se ale s přibývajícími minutami počalo měnit. Skóre zápasu jsme otevřeli v sedmé minutě, kdy se trefil Tomáš Krejčí. Za dalších 33 vteřin pokořil hostujícího brankáře Dam Polzer a za necelé čtyři minuty ještě Martin Antal. Minutu a půl před koncem úvodní třetiny jistil výsledek ještě Tomáš Rafaj. Tato branková smršť nalomila sebevědomí soupeře a v podstatě rozhodla o osudu zápasu.

Štiky rozhodly o osudu utkání s Březinou již v první třetině druhé části se hosté pokoušeli o zvrat, v šesté minutě snížili. Ale domácí tým nedal hostům příliš nadějí a po střelách Filipa Kůsta a znovu Martina Antala jsme zvýšili náskok na pět branek. Dvě a půl minuty před koncem prostřední části soupeř upravil z trestného střílení na 6:2.

V poslední části se tým z Březiny snažil o obrat v zápase a v polovině třetiny se jim podařilo vstřelit branku naděje. Jenže Štiky odpověděly dvěma dalšími trefami a tak závěr zápasu byl z pohledu domácích již v klidu. Výrazné vítězství je pro psychiku týmu velmi důležité a doufejme, že nastartuje pro rosický tým lepší časy. V sobotu 6. října jedeme na led dosud neporažené a v pohodě hrající Velké Bíteše. Doufejme, že potvrdíme zlepšující se trend naší hry.