Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice

Oslabení: 0:0
Sestava Bíteš:
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Antal Dobiáš, Dobšák, Lučivňák, Rafaj, Stupka, Vojáček, Jarolím, Kazlepka, Kožár, Krejčí, Krobauer, Kůst, Polzer, P. Pospíšil, Svatuška, Gombarčík

V Bíteši jsme podali vynikající výkon, musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Na led Velké Bíteše, které se letos hned od začátku soutěže daří, jsme rozhodně nezajížděli jako favorité. V tabulce dělilo oba týmy osm míst. Jenže prognózy jsou někdy velmi ošidné a náš tým jim rozhodně nechtěl jít naproti.

Hned od úvodních okamžiků bylo jasné, že hosté z Rosic nepřijeli prohrát či prodat svoji kůži lacino. Hrál se útočný kombinační hokej, jak se říká „nahoru – dolů“. Rozhodně nebylo znát postavení týmů na opačných pólech tabulky. Jako první se do střelecké listiny zapsali domácí, kteří využili přesilovku při vyloučení Davida Jarolíma. Štiky tento moment nedeprimoval, spíše naopak. Vysunuli napadání až hluboko do obranného pásma soupeře a dařilo se jim narušovat akce hned v zárodku. K vyrovnání brankového účtu západu došlo pět minut před koncem první třetiny těsně po naší přesilové hře z hole Matouše Stupky.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Brankově se v ní prosadili pouze domácí, naše snaha dostat puk za záda Tomáše Alexy vyšla naprázdno. Herně jsme ale se soupeřem dokázali držet krok.

Na začátku posledního dějství se soupeři podařilo využít další přesilovou hru a utrhnout se na rozdíl dvou branek. Naši hokejisté se do soupeře zakousli se snahou o korekci výsledku. A nakonec byli úspěšní. V deváté minutě se trefil Libor Dobšák a v patnácté minutě Bohdan Dobiáš. Stav 3:3 vydržel až do konce třetiny a utkání šlo do prodloužení.

Ani v nastaveném čase při hře tří proti třem nepadlo rozhodnutí i přes to, že soupeř dostal výhodu jednoho muže v poli za přísně posouzené podržení puku brankářem Markem Huzlíkem. Utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy, z nichž vyšel vítěz až ze šesté série nájezdů.

Utkání jednoznačně prokázalo, že herně jsou na tom Štiky velmi dobře, po rozpačité minulé sezóně není ani památky. V příštím kole zajíždíme na led dalšího silného soupeře – do Hodonína. Věřme, že předvedeme něco podobného, jako dnes ve Velké Bíteši.