SHKM Hodonín – HC Štika Rosice

Oslabení:
Sestava Hodonín:
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Rafaj, Antal Dobiáš, Dobšák, Úlehla, Galatík, Kousal, Jochman, Krejčí, P. Pospíšil, Jarolím, Stupka, Kůst, Janáček, Gombarčík, Svatuška, Kazlepka

Hokejová lekce Hodoníně

Do zápasu jsme vstupovali s drobnými obavami, neboť hráči, kteří hrají souběžně za tým Štik a univerzitních Kavalírů dnes hrají za posledních šest dnů třetí utkání.

Domácí hráči před zaplněným hledištěm vyrukovali hned od začátku s rychlým stylem hry. Navíc v prvních deseti minutách hráli tři přesilovky, z nichž dvě využili. Pro naše hráče to byla rána a kluci jakoby neměli na to, aby účinně čelili dobré hře domácích a pokusili se o změnu obrazu hry. Chvíli před koncem třetiny vyloučil rozhodčí na každé straně po jednom hráči a při hře 4 na 4 se soupeři podařilo opět dvakrát skórovat. Vlastně jen třikrát, ale rozhodčí uznal jako branku i střelu, která se odrazila od pravé tyče svatyně Marka Huzlíka. Tento okamžik byl dovršením nejhorší první třetiny rosických hokejistů v letošní sezóně.

Do druhé části hry vstupovali naši hráči s pokynem důrazněji dohrávat soupeře, nenechávat volné hráče před brankou a zvýšit agresivitu. Bohužel hned první dvě střely na branku skončily za zády našeho brankáře a mužstvo se dostalo do těžkého útlumu. Nepodařilo se nám využít ani přesilovku 5 na 3 , která trvala více, než minutu. Do posledního dějství půjdou naši hráči s úkolem čestně dohrát ztracené utkání.

V prvních minutách poslední třetiny se hrál vyrovnaný hokej, ale domácím se podařilo vstřelit devátou branku. Rosičtí nechtěli odjet s nulou, nejprve snížil Daniel Jochman a po něm korigoval výsledek Jirka Svatuška. To bylo ale z naší strany vše. Domácí znovu rozehráli svůj brankostroj a ten se zastavil až na čísle třináct. Po vynikajícím zápase ve Velké Bíteši hráči očekávali podobný průběh i v Hodoníně. Jenže v Bíteši jsme předvedli bojovný hokej podpořený dodržováním taktických pokynů. A to nám dnes chybělo.

Na nepovedené utkání je třeba co nejrychleji zapomenout a připravit se na domácí zápas proti Blansku.