HC Štika Rosice – Dynamiters Blansko

Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice:
 Huzlík – Antal, Dobiáš, Kousal, Lučivňák, L. Pospíšil, Rafaj, Stupka, Úlehla, Vojáček, Gombarčík, Hanáček, Jarolím, Jochman, Kožár, Krejčí, Krobauer, Kůst, Polzer, Svatuška, Kazlepka
Sestava Blansko:

Velká bojovnost přinesla body

Po nepodařeném utkání minulého kola v Hodoníně bylo otázkou, zda se tým dokáže otřepat a psychicky se dostatečně připravit na následující duel. V něm nás totiž čekalo domácí utkání proti Blansku, které spadá do stejných pater tabulky jako my, tudíž v takovýchto zápasech se nehraje o tři body, ale o šest.

K utkání jsme nastupovali se čtyřmi kompletními pětkami. Úvod zápasu ale nedopadl podle představ domácích. Po necelé minutě se strefili Dynamiteři a herně vyvíjeli dostatečný tlak na to, aby Štiky znervóznili. O pár minut později zazvonila za zády Marka Huzlíka tyčka a s rosickými to nevypadalo dobře. Jenže se ukázalo, že tým již za debakl zapomněl a v osmé minutě při hře čtyř proti čtyřem jsme srovnali z hole Filipa Vojáčka. A o pět minut později bylo ještě lépe. To se trefil Matouš Stupka. V této fázi zápasu již byla hra zcela vyrovnaná.

Druhou třetinu jsme začali stejně nešťastně jako první část. Soupeř ve čtvrté minutě srovnal. To byl impuls pro Štiky přepnout na vyšší převodový stupeň. A soupeř přestal stíhat. Byli jsme jednoznačně lepším týmem, k čemuž přispěl celý tým agresivní rychlou hrou. Výsledkem byly dvě branky, které strhly vedení na stranu domácích. Na nich se podíleli Lukáš Kožár a Filip Kůst.

Poslední třetina byla ze strany našich hokejistů ve znamení plnění taktických pokynů trenérů. Vedli jsme o dvě branky a již na konci druhé třetiny byl na hostech znát úbytek sil. Nehnali jsme se proto do bezhlavého útočení, ale spíše jsme kouskovali hru a narušovali rozehrávku blanenských. Díky tomu nepadla již žádná branka a body zůstávají doma.

Diváci dnes neviděli bůhvíjak pohledný kombinační hokej, ale nasazení hráčů Štik bylo příkladné. V příštím kole zajíždíme na stadion do Uničova, kterému se letos nedaří tak, jak by si představoval. Proto si myslím, že pokud mužstvo zahraje jako dnes, bodový zisk není vůbec nereálný.