HC Uničov – HC Štika Rosice

Oslabení:
Sestava Uničov:
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Rafaj, Antal, L. Pospíšil, Lučivňák, Dobšák, Dobiáš, Krobauer, Gombarčík, Hanáček, Polzer, Stupka, Svatuška, Kůst, Jarolím, Kazlepka

O výsledku zápasu v Uničově rozhodla již první třetina

Před zahájením zápasu proběhl na zimním stadionu slavnostní okamžik k výročí vzniku republiky, kdy mladá houslistka zahrála naši státní hymnu.

Poté následovala první třetina, která byla poznamenaná horlivou snahou našich hráčů o atakování soupeře, jenže svou snahu přehnali a čtyřikrát v úvodní části hry jsme pykali na trestné lavici. Početní výhody umožnily domácím hokejistům se rozehrát, zatímco Štiky nebyly schopny se dostat do tempa. I když domácí nevyužili všechny přesilovky, osm minut oslabení bylo na hře výrazně poznat. Připočteme-li k tomu skutečnost, že třetí branku jsme si vsítili sami a při čtvrté měl Marek Huzlík tak zakrytý výhled, že na střelu od modré čáry vůbec nezareagoval, pak nám výsledek 4:0 po úvodní části hry dává smysl. O výsledku utkání tak  bylo rozhodnuto a na mužstvu je, aby utkání dohrálo důstojně.

V prostřední části hry se domácím z prvních dvou střel podařilo skórovat a tento moment vedl ke střídání brankářů v našem týmu. V následujícím průběhu jsme sice měli několik slibných akcí, ale brankově jsme je nedokázali dotáhnout. Náš naivní hokej v obranné činnosti nahrával uničovským, a tak postupně zvyšovali své vedení až na rozdíl desíti branek. A to spoustu šancí neproměnili; naši strážci svatyně byli při útocích domácích docela úspěšní. Při utkání si museli připadat jako na speciálním brankářském tréninku.

Od čestné branka Štik hráli domácí zcela uvolněně. Na našich hráčích bylo vidět, že rychle přibývající branky nahlodávají jejich psychiku. Je však třeba se otřepat, protože nás v sobotu čeká další silný soupeř – boskovická Minerva.

V mužstvu citelně chyběly naše opory – Jochman, P. Pospíšil a kapitán Krejčí. S jejich absencí se tým nevyrovnal. Při utkání s týmy ze vznikající silné čtyřky si neúčast klíčových hráčů prostě nemůžeme dovolit. Na druhé straně hráči, kteří ještě nedávno hráli juniorskou soutěž se mohli přiučit hokejovému umění. Za domácí nastoupila řada zkušených hokejistů, například Lubomír Korhoň se 417 extraligovými starty nebo exprostějovský Lukáš Duba.