HC Štika Rosice – Minerva Boskovice

Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice:
 Huzlík, Čížek – Dobiáš, Dobšák, Lučivňák, L. Pospíšil, Rafaj, Stupka, Vojáček, Gombarčík, Hanáček, Jarolím, Kazlepka, Kožár, Krejčí, Krobauer, Kůst, Polzer, Svatuška, Jambor
Sestava Boskovice:

Zaskočit favorita se Štikám nepodařilo, nedařilo se proměňovat šance

K dnešnímu zápasu přijela do Rosic boskovická Minerva a přijela jako favorit. Jedná se o loňského vítěze naší soutěže a zároveň je to tým, který dlouhodobě hraje v krajské lize o nejvyšší příčky.

Do utkání jsme nevstoupili špatně, celá první třetina byla vyrovnaná. V žádném případě to nevypadalo na hru kočky s myší. Také výsledkově se šlo do kabin za smírného bezbrankového stavu. Jenže od druhé třetiny se postupně začala projevovat hráčská kvalita na straně hostů a od poloviny utkání se převaha začala projevovat i na brankovém účtu zápasu. Během pěti minut nám soupeř vstřelil tři branky a dostal se do herní pohody. A když po minutě poslední části hry zvýšil na 4:0, bylo rozhodnuto. Konec zápasu odehrál soupeř s velkým přehledem.

Za pozitivní lze považovat hru našeho týmu, která většinu zápasu neodpovídala konečnému výsledku. Další klad naší hry byla skutečnost, že tým zápas nezabalil ani za stavu 0:6 a snažil se s výsledkem něco udělat. A v neposlední řadě je nutno konstatovat, že psychická odolnost mužstva je dobrá, když se po debaklu v Uničově tým dokázal vzchopit a herně do poloviny zápasu sehrát soupeřem vyrovnanou partii. Naopak je nutno zlepšit využívání šancí, které je naší dlouhodobou slabinou a to se projevilo i v dnešním utkání.