HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice

Oslabení:
Sestava Hradiště:
Sestava Rosice:
Vrba, Huzlík – Úlehla, Galatík, Rafaj, Antal, Lučivňák, Kůst, Krejčí, Svatuška, Jarolím, Gombarčík, Hanáček, Kožár, Stupka, P. Pospíšil, Kazlepka

V Hradišti jsme měli k bodům blízko, rozhodla nešťastná náhoda

Zápas krajské ligy v Uherském Hradišti, kam dnes Štiky zajely sehrát utkání, začínal souběžně s prvoligovým fotbalovým utkáním, což se projevilo na nižší divácké návštěvě.

Do zápasu poprvé letos zasáhl na postu brankáře Filip Vrba, a to hned od první minuty. V první části hry se hrál „ohleduplný“ hokej bez faulů. Ale když naši hráči nevyrobili takovýto přestupek proti pravidlům, rozhodl se hlavní rozhodčí potrestat nás jinak, za technické nedostatky. První přestupek bylo špatné postavení hráče při vhazování a druhý si vysloužila naše střídačka za slušné protesty. Jednu přesilovku (tu druhou) soupeř využil – po střele obránce se nacházel nekrytý útočník domácích před Filipem Vrbou a tečoval puk tak, že jej náš brankář nemohl chytit. Byli jsme sice v první části hry mírně lepším týmem, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Důvodem byla snaha našich hráčů skórovat až do prázdné branky. Největší šanci měl Jirka Svatuška, ale samostatný nájezd neproměnil.

Druhá třetina byla herně vyrovnaná. Proměňování šancí nebylo doménou ani jednoho mužstva, takže i tato část byla na branky chudá. Prosadil se v ní pouze náš kapitán Tomáš Krejčí, který kličkou přelstil strážce domácí svatyně. Takže po druhém dějství se začíná opět od začátku a rozuzlení musí přinést poslední třetina.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s vyšší agresivitou, což vedlo k převaze, ze které pramenily šance. Jednu z nich se podařilo proměnit Frantovi Kazlepkovi. Tento okamžik naznačil, že bychom se bez bodů nemuseli vracet. Jenže nešťastná teč našeho obránce, po které puk skončil za záda Filipa Vrby velmi ovlivnil psychiku obou soupeřů. Domácí dostal na koně, na Štiky padla deka. Tohoto soupeř využil a vsítil nám vítěznou branku. Na výsledku utkání nic nezměnilo ani odvolání brankáře, i když ke skórování nebylo daleko.

V utkání jsme podali dobrý disciplinovaný výkon. Bohužel jsme bodově neuspěli. Příští utkání hrajeme doma v pátek 16. listopadu (mimořádně v pracovní den) Soupeřem nám budou hokejisté Kroměříže.