HC Štika Rosice – HHK Velké Meziříčí

Využití: 0:1
Oslabení: 0:1
Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Antal, Dobiáš, Galatík, Lučivňák, Pospíšil, Úlehla  –    Dobšák, Gombarčík, Hanáček, Kazlepka, Kožár, Svatuška, Polzer, Krobauer, Jarolím, Kůst
Sestava Kroměříž:

Vedoucí tým soutěže potvrdil svoji kvalitu

V utkání jsme v prvních deseti minutách byli více než vyrovnaným soupeřem pro favorizovaný tým z Velkého Meziříčí, který přijel na dnešní zápas v plné síle s kompletními čtyřmi řadami. Po bombě obránce Tomáše Galatíka zazvonila tyčka svatyně hostů, avšak ihned z protiútoku po podobné střele od modré hosté nezaváhali a šli do vedení. Ve vyrovnané první třetině dali meziříčští ještě jednu branku a tak po první části hry odcházeli do kabiny s dvoubrankovým vedením. Zkušený soupeř se uklidnil a tak přesto, že opticky byl celý zápas vyrovnaný, branky dávali jenom hosté a nám se nepodařilo proměnit ani vyložené šance. Teprve za stavu 0:5 vsítil kuriózní branku Lukáš Kožár, když se po jeho střele puk odrazil od mantinelu do nohy hostující brankáře a ten si puk srazil sám po branky. Bylo neuvěřitelné vstřelit po mnoha šancích branku až tímto způsobem. Vynikají výkon v mužstvu Velkého Meziříčí  podala dvojice Vlašín a Šerý. Tito hráči byli téměř u všech branek hostů.

Těžko hodnotit tento zápas, neboť herně naši hráči se hostujícím plně vyrovnali, avšak zbytečné chyby v obraně a střelecká nemohoucnost našich hráčů udělaly z vyrovnaného zápasu nelichotivý výsledek. Nutno podotknout, že zkušený tým z Velkého Meziříčí potrestal každou chybu a tak konečný stav zápasu byl pro nás velmi krutý.