HC Brumov-Bylnice – HC Štika Rosice

Sestava Brumov:
 –
Sestava Rosice:
 Vrba, Čížek – Rafaj, Antal, Dobiáš, Vojáček, Pospíšil L., Úlehla, Dobšák, Pospíšil P., Krejčí, Krobauer, Kůst, Jarolím, Kazlepka, Polzer, Hanáček, Svatuška, Gombarčík

Rozhodčí nám nedovolil získat víc, než jeden bod

Začátek zápasu, do kterého jsme vkládali naděje, že po sérii těsných porážek dojde k obratu, začal tím nejhorším možným způsobem. V sedmé minutě jsme prohrávali již 4:0, a to soupeř ještě neproměnil trestné střílení. Trenéři Balabán a Šoukal si vzali oddychový čas, aby zastavili příděl branek do naší sítě, což se ukázalo jako dobrý krok. Po zbytek třetiny jsme byli mírně lepším týmem a z hole Tomáše Krejčího se nám podařilo snížit. O přestávce bylo v kabině našeho týmu hrobové ticho.

V prostřední části hry pokračoval obraz hry ze druhé poloviny třetiny předchozí. Postupně jsme snižovali čtyřbrankový náskok soupeře – nejprve se podruhé v zápase trefil Tomáš Krejčí, na rozdíl jedné branky snížil Pavel Pospíšil a vyrovnání přišlo tři minuty před konce druhého dějství z hole Franty Kazlepky. Mohli jsme jít i do vedení ale nájezd dvou našich hráčů na domácího brankáře se nepodařilo proměnit. Před poslední třetinou zůstal výsledek zápasu otevřený.

Do poslední třetiny nastoupila obě mužstva s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu a poslat soupeře na dno tabulky. První velkou šanci měli domácí, kteří bombou od modré nastřelili tyčku. Pak se ale prosadil podruhé v zápase Franta Kazlepka a dal Štikám naději na tři body. Soupeř však zakrátko srovnal po závaru před naší brankou – propasírovali puk za brankovou čáru. Od tohoto okamžiku jsme ale hrál jen proti rozhodčímu. Ten za posledních deset minut vyloučil sedm našich hráčů, dvakrát jsme šli do dvojnásobného oslabení. Vše toto jsme přečkali a vynutili si prodloužení. Jenže ještě před koncem poslední třetiny byl vyloučen náš hráč, tak jsme prodloužení začali čtyři proti třem. Hned v 61. minutě musel na trestnou lavici další náš hráč a potřetí se již domácím dvojnásobnou převahu podařilo využít. Rozhodčí se tak stal šestým hráčem v poli domácího týmu. Přitom předchozích padesát minut rozhodoval velmi korektně a přesně.