HC Štika Rosice – Lvi Břeclav

Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Sestava Rosice:
Čížek, Antal, Lučivňák, Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Dobšák, Gombarčík, Hanáček, Kazlepka, P. Pospíšil, Svatuška, Viest, Polzer, Jarolím, Vojáček
Sestava Břeclav:

Břeclav neudržela dobře rozehraný zápas a prohrála v prodloužení

Dnešní zápas byl pro oba soupeře velmi důležitý, protože se utkali téměř sousedé v tabulce a Štiky chtěly potvrdit relativně dobrou herní formu z posledních zápasů. A to se také povedlo.

Do zápasu jsme vlétli s chutí a hned od úvodu soupeř nestačil našemu tempu. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. První se trefily Štiky a to z času první třetiny nebyly ukrojeny ani dvě minuty. Střelcem by Franta Kazlepka. Jenže z vedení jsme se neradovali ani minutu – Břeclavi se podařilo vyrovnat. A nejen to. Herně sice našim hráčům nestačili, zato se jim dařilo to, co je pro naše hráče slabinou už delší dobu, a tím je proměňování šancí. Z ojedinělých akcí, které končily brankově šli hosté do vedení, a to až tříbrankového. Naštěstí šest a půl minuty před sirénou korigoval opět Franta Kazlepka.

Druhá třetina přinesla stejný obraz hry jako část první. My jsme tlačili, soupeř se urputně bránil. Ale přece jen se nám po sedmi minutách podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Střelcem byl Libor Dobšák. Ale radost nám opět dlouho nevydržela. Za tři minuty bylo opět o branky dvě. Další změna skóre již v prostřední části hry neproběhla.

Poslední třetina se nesla v duchu snahy Štik zvrátit vývoj utkání. Tlak narůstal a padaly i branky do soupeřovy sítě. Trefili se Jirka Svatuška a Filip Vojáček. Remízový stav vydržel až do šedesáté minuty, takže utkání šlo do prodloužení. Do něj jsme nastupovali posílení o jednoho muže do pole, protože 59 vteřin před koncem poslední části hry vyloučil rozhodčí hráče hostí. Tuto početní výhodu jsme využili po devatenácti sekundách z hole Pavla Pospíšila.

Utkání bylo herně zvládnuto dobře, škoda, že se nám vyhýbá střelecké štěstí. V utkání nám chyběly opory (L. Pospíšil, Krobauer a Krejčí). Možná, že by jejich přítomnost na ledě vedla k větší střelecké produktivitě.