Sestava Rosice:
Huzlík, Čížek – Lučivňák, Rafaj, Úlehla, Viest, Vojáček, Antal, Dobiáš, Dobšák – Hanáček, Kazlepka, Kožár, Pospíšil, Svatuška, Polzer, Jarolím, Kůst

Informace o utkání

V opticky vyrovnaném utkání rozhodovalo proměňování šancí

K poslednímu zápasu roku jsme zajeli do Březiny, v jejichž dresu nastupuje řada bývalých hráčů Rosic. V první polovině soutěže jsme je výrazně přehráli, takže očekávání dobrého výsledku bylo logické. Ale…

O začátku utkání probíhala aktivní vyrovnaná hra, bohužel velkým rozdílem bylo proměňování šancí. Zatímco my jsme dvakrát neproměnili samostatný nájezd na domácího strážce branky a promarnili tři přesilovky, domácím se podařilo vše, na co sáhli. Za stavu 3:0 se prosadil Jirka Svatuška, jenže soupeř ihned skóroval znovu a do konce druhé třetiny byl již rozdíl pětibrankový. Poslední část hry nevybočila z rámce třetin předchozích, za nás korigoval Lukáš Kožár. Ještě je nutno poznamenat, že jsme byli v průběhu zápasu poměrně často vylučováni. Soupeř dal z přesilovek pět branek. Důvodem nedovolených zákroků bylo pozdní přistoupení našich bránících hráčů k soupeři a z toho pramenící nedovolený zákrok, protože jinou šanci, jak zastavit soupeře, již bránící hokejista nemá.

Domácí nám oplatili porážku ze 4. kola, a to téměř stejným rozdílem. Škoda, že se nám stále vyhýbá střelecké štěstí, protože herně nebyl tak velký rozdíl, jako rozdíl brankový.