Nebývá příliš často, aby do našeho klubu nastoupil hráč, o kterém můžeme říci, že to je bývalý student. Výjimku potvrzující pravidlo v letošním roce představuje zkušený obránce Tomáš Úlehla (1987). Tomáš skončil s aktivním hokejem v roce 2012 (!), neboť studijní, pracovní a rodinné povinnosti (Tomáš je otcem tří krásných dětí) jej přinutily na delší dobu vzdát se ligových hokejových zápasů. Občas sice chodil hrát „hobby“ hokej, ale jak sám říká, chtěl se k hokeji vrátit, neboť mu hodně chyběl hokejový adrenalin z mistrovských zápasů. Po prvních zápasech sice říkal, že ho bolí celé tělo, ale nyní je již obrovskou oporou naší obrany, bohužel nemůže se zúčastnit všech utkání. Je odchovanec brněnského hokeje, za žáky i dorost hrál v Ytongu Brno, extraligu juniorů hrál také v Brně (za Kometu a za Ytong) a následně v letech 2007-2012 odehrál 188 utkání ve druhé lize (ve Velké Bíteši, ve Velkém Meziříčí a hlavně v brněnské Technice). Po absolvování učebního oboru elektro s maturitou dosáhl i vysokoškolského vzdělání. Je absolventem Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně, kde navštěvoval fakultu aplikované informatiky, obor bezpečnostní technologie. Je to vynikající a nesmlouvavý obránce, který si náš hokejový klub vybral sám, velmi mu totiž vyhovuje minimální vzdálenost z Brna do Rosic, neboť vzhledem ke svým rodinným a pracovním povinnostem a vzhledem ke svým koníčkům je pro něj čas velmi limitujícím faktorem. Kromě hokeje má velmi rád kolo a plavání. Je zaměstnaný jako obchodní zástupce se stavebním materiálem ve společnosti Porfix. Od Tomáše máme příslib, že bude pokračovat v hokeji v našem klubu i v dalších letech.