Dynamiters Blansko – HC Štika Rosice

Sestava Blansko:
 –
Sestava Rosice:
Vrba (Čížek) – Dobiáš, Úlehla, Rafaj, Antal, Dobšák, Kousal, Kazlepka, Krejčí, Krobauer, Kožár, Gombarčík, P. Pospíšil, Polzer, Jarolím, Hanáček

Nedisciplinovanost nás stála body v Blansku

K dnešnímu zápasu jsme zajížděli netradičně ve středu místo původně plánovaného pátku. Tento den vybral domácí tým, my jsme souhlasili. Nezvyklé na zápase byla skutečnost, že utkání rozhodovali dva hlavní rozhodčí, což na této úrovni nebývá obvyklé. Rozhodovali přísně, ale spravedlivě a rovnoměrně – po dvou třetinách měla obě mužstva po sedmi vyloučených kráčích.

V první třetině se hrál vynikající, rychlý hokej. Hra se přelévala mezi oběma brankami, oba týmy přispěly snahou hrát hokej. Šance si vytvářela obě mužstva především v přesilových hrách. Žádná ale nebyla proměněna, stav po první třetině zůstal bezbrankový.

Hra se v prostřední části podobala třetině předešlé. Úvodní branku vstřelily Štiky v přesilovce pět na tři – puk tečoval Lukáš Kožár, na což domácí brankář nemohl reagovat. Vyrovnání přišlo také při přesilové hře; našim hráčům se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, čehož soupeř dokonale využil. V závěru třetiny měly oba týmy brejkového nájezdu, ale bez brankového efektu, takže výsledkový rébus musela vyřešit až poslední část hry.

Poslední třetina přinesla rozuzlení, bohužel jsme kvůli vlastní nedisciplinovanosti nebyli na konci zápasu šťastnějším mužstvem. Inkasovali jsme dvě branky z přesilových her po zcela zbytečných vyloučeních. Při plném počtu hráčů nepadla v tomto duelu ani jedna branka, celé utkání rozhodly vyloučení. Lze pochopit fauly, které vyplynou z nutnosti nebo průběhu hry. Zbytečná vyloučení srazí tým do kolen a unikají nám body, které v konečném účtování chybí. Tým má herně na víc, než ukazují výsledky. Jenže je nutno dodržovat disciplínu a týmu skutečně chybí osobnost, která by byla schopna se brankově v dlouhodobém horizontu prosadit.